Powołania do kadry Śląska


Krzysztof Czaja, zawodnik Akademii Piłkarskiej Rozwoju Katowice z rocznika 2008, został powołany do reprezentacji Śląskiego ZPN U-14 na mecz z Małopolskim ZPN.

Mecz Śląskiego ZPN z Małopolskim ZPN odbędzie się w środę 13 października o godz. 13:00 na bocznym boisku Stadionu Śląskiego w Chorzowie. To druga kolejka eliminacji wojewódzkich mistrzostw Polski. Tydzień temu trampkarze Śląskiego ZPN pokonali rówieśników z Podkarpackiego ZPN 1:0. Krzysztof Czaja pojawił się na boisku w drugiej połowie, wzmocnił środek pola i zaliczył asystę przy „złotym” golu Patryka Walczaka. Najbliższy rywal Ślązaków, Małopolski ZPN, w pierwszej z sześciu kolejek wygrał z Opolskim ZPN 4:0.

Krzysztof Czaja, zawodnik z rocznika 2008, na co dzień występuje w zespole trampkarzy Rozwoju prowadzonym przez Seweryna Gancarczyka. Gratulujemy powołania, znalezienia się w 18-osobowej reprezentacji i życzymy powodzenia!

Olivier Polarz został powołany do reprezentacji Śląskiego ZPN U-13 (rocznik 2009) na mecz z Małopolskim ZPN w ramach eliminacji wojewódzkich mistrzostw Polski. Zaplanowano go na przyszłą środę, 13 października, o godz. 11:00 na bocznym boisku Stadionu Śląskiego w Chorzowie. To druga kolejka eliminacji wojewódzkich mistrzostw Polski. W pierwszej śląscy młodzicy ulegli Podkarpackiemu ZPN 0:2, a w spotkaniu tym grał Dawid Mastalski. Tym razem powołanie otrzymał inny zawodnik naszego klubu, syn byłego wieloletniego obrońcy Rozwoju Marcina Polarza. Olivier na co dzień gra w zespole 2009 trenera Pawła Rosy, który jest liderem I ligi wojewódzkiej młodzików D1.

Oliwier Szymkowiak i Szymon Dąbrowski zostali z kolei powołani do reprezentacji Śląska U-12 (rocznik 2010) na sparing z Małopolskim ZPN, który odbędzie się we wtorek 12 października o godz. 10:00 w Bieruniu. W kadrze U-12 selekcja zaczyna się na dobre, wielce prawdopodobne, że wkrótce trenerzy będą też chcieli przyjrzeć się kilku innym zawodnikom naszej Akademii.