Przez Rozwój do kadry. 1. Zdebel, 2. Milik… 3. Kun!


Patryk Kun, w latach 2015-16 piłkarz Rozwoju Katowice, obecnie występujący w Rakowie Częstochowa, został powołany do reprezentacji Polski przez selekcjonera Czesława Michniewicza na baraż o awans do mistrzostw świata w Katarze!

Patryk Kun został powołany przez selekcjonera Czesława Michniewicza na marcowe zgrupowanie reprezentacji Polski, podczas którego biało-czerwoni rozegrają towarzyski mecz ze Szkocją oraz walczyć będą na Stadionie Śląskim o awans na mundial w Katarze ze zwycięzcą półfinału Szwecja – Czechy ⚽

? Nie ma co ukrywać, że jesteśmy bardzo dumni. Siedem lat temu Rozwój wyciągnął rękę do Patryka, którego kariera znalazła się na zakręcie. Sprowadziliśmy go do drugiej ligi z „okręgówki” – grał w Vęgorii Węgorzewo. „Kuniol” szybko zaaklimatyzował się w naszym klubie, tworzył barwną trójkę pozyskanych z różnych części Polski młodzieżowców wraz z Filipem Kozłowskim i Piotrem Azikiewiczem. Cechowały go duże umiejętności, uniwersalność i wielkie serce, a nie przeszkadzał wzrost, bo głową zdobył nawet kilka bramek ?

? Przyczynił się do historycznego awansu do pierwszej ligi, w której potem z powodzeniem występował, a po naszym spadku – został. Rozwój wypożyczył go najpierw do Stomilu Olsztyn, potem – Arki Gdynia, a następnie sprzedał definitywnie Rakowowi Częstochowa, z którym zameldował się w ekstraklasie i dziś walczy tam o najwyższe laury, utrzymując się na sportowej powierzchni mimo dynamicznego rozwoju czynionego przez ten klub na każdym polu i będąc dziś podstawowym lewym wahadłowym u trenera Marka Papszuna. W CV ma już dwa Superpuchary Polski (z Arką i Rakowem) oraz Puchar Polski i wicemistrzostwo Polski (z Rakowem). Poniedziałkowy mecz ze Stalą Mielec był jego setnym na boiskach ekstraklasy ?

⚽ Patryk Kun w Rozwoju rozegrał 48 spotkań i strzelił 6 goli (2015-16), był podopiecznym trenerów Brehmera, Koniarka, Smyły. To trzeci piłkarz – po Tomaszu Zdeblu i Arkadiuszu Miliku – którego droga do reprezentacji Polski wiodła m.in. przez nasz klub. Powołanie w wieku blisko 27 lat to wielka sprawa ?
„Kuniol”, gratulujemy ❗ Trzymamy kciuki ✊