Plan przygotowań Rozwoju do rundy wiosennej


Dziewięć sparingów oraz obóz przygotowawczy w Busku-Zdroju zaplanował sztab szkoleniowy Rozwoju Katowice na długą 4-miesięczną przerwę zimową w rozgrywkach 2022/23 IV ligi śląskiej.

Po wieńczącym jesień i przesuwającym nas na pozycję wicelidera tabeli zwycięstwie z Piastem II Gliwice zawodnicy otrzymali tydzień wolnego. Do zajęć – już nie na „Kolejarzu”, a naszym nowym domu przy Asnyka 27 – Rozwój wróci 21 listopada, a już trzy dni później, w czwartego 24 listopada o godz. 18:00 rozegra pierwszy mecz na nowym obiekcie – z Gwarkiem Ornontowice, wiceliderem II grupy IV ligi śląskiej.

Przerwa świąteczno-noworoczna potrwa od 10 grudnia do 8 stycznia. W pierwszym miesiącu 2023 podopieczni Tomasza Wróbla zmierzą się sparingowo z dwoma trzecioligowcami (Górnikiem II Zabrze i Gwarkiem Tarnowskie Góry), naszym czwartoligowym rywalem Zagłębiem II Sosnowiec oraz Orłem Miedary, liderem bytomsko-zabrzańskiej „okręgówki”.

Na przełomie stycznia i lutego zespół znów otrzyma kilka dni oddechu, a potem czekają nas mecze kontrolne z rezerwami pierwszoligowców: czwartoligowymi Odrą II Opole i GKS-em II Tychy. Od 19 do 25 lutego pracować będziemy – jak przed rokiem – na zgrupowaniu w Busku-Zdroju, gdzie zmierzymy się sparingowo z miejscowym czwartoligowcem AKS-em. Próbą generalną przed inauguracją rundy wiosennej będzie spotkanie ze Spartą Zabrze, liderem klasy A. Premiera wiosny i historyczny mecz ligowy przy Asnyka 27 – w weekend 11-12 marca z Ruchem Radzionków.

Do tego czasu będzie się działo. Jesteśmy w trakcie przeprowadzki, okres przygotowawczy zapowiada się ciekawie, jak zwykle na bieżąco będziemy go relacjonować w naszych klubowych mediach. Czołem!

ZIMA 2022/23 ROZWOJU KATOWICE
13 – 20 listopada: wolne
24 listopada: sparing Rozwój – Gwarek Ornontowice (18:00, Asnyka)
10 grudnia – 8 stycznia: wolne (praca na rozpiskach indywidualnych)
9 stycznia: pierwszy trening w 2023 roku
13 stycznia: sparing Rozwój – Górnik II Zabrze
21 stycznia: sparing Zagłębie II Sosnowiec – Rozwój
25 stycznia: sparing Gwarek Tarnowskie Góry – Rozwój
27 stycznia: sparing Rozwój – Orzeł Miedary
28 stycznia – 5 lutego: wolne
11 lutego: sparing Odra II Opole – Rozwój
18 lutego: sparing GKS II Tychy – Rozwój
19 – 25 lutego: zgrupowanie w Busku-Zdroju
22 lutego: sparing AKS Busko-Zdrój – Rozwój
4 marca: sparing Rozwój – Sparta Zabrze
11-12 marca: inauguracja rundy wiosennej IV ligi śląskiej (Rozwój – Ruch Radzionków)