Puchar Polski: będą derby przed derbami?!


Komisja ds. rozgrywek Podokręgu Katowice rozlosowała pary dwóch pierwszych rund Pucharu Polski, planowanych na 31 lipca i 7 sierpnia.

W I rundzie Rozwój Katowice uzyskał wolny los. W II rundzie – 7 sierpnia – zmierzy się na wyjeździe z wygranym z pary nr 1, którą tworzą Grunwald Ruda Śląska i Podlesianka Katowice. Oznacza to, że jeśli nasi sąsiedzi z południa miasta pokonają beniaminka klasy okręgowej, to w sierpniu czekają nas podwójne derby Katowic! W ramach I grupy IV ligi śląskiej zagramy przecież z Podlesianką już w drugiej kolejce, czyli 21 sierpnia.

W poprzednim sezonie Rozwój dotarł do ćwierćfinału Pucharu Polski podokręgu Katowice, pokonując Siemianowiczankę, a ulegając Górnikowi 09 Mysłowice. Podlesianka zaś odpadła w półfinale z Ruchem Chorzów, który wygrał te rozgrywki. Pucharu „Niebiescy” nie obronią, jako że nie są już trzecioligowcem, a to najniższy szczebel, z którego wywodzić mogą się uczestnicy wojewódzkiego i podokręgowego PP. Wystawili natomiast swoje A-klasowe rezerwy.

PUCHAR POLSKI PODOKRĘGU KATOWICE
I runda – 31 lipca, 11:00, II runda – 7 sierpnia, 11:00

PARY II RUNDY
Grunwald Ruda Śląska/Podlesianka Katowice – Rozwój Katowice
Wawel Wirek – Gwiazda Ruda Śląska
Slavia Ruda Śląska – Jastrząb Buelszowice
KP Nowa Olimpia Katowice – MKS Siemianowiczanka
MKS Mysłowice/UKS Szopienice – Stadion Śląski Chorzów
Górnik 09 Mysłowice/Unia Kosztowy – Śląsk Świętochłowice
Górnik MK Katowice/Pogoń Imielin – GKS II Katowice
Ruch II Chorzów/Józefka Chorzów – UKS Ruch Chorzów/Naprzód Lipiny