Puchar Polski: daleka podróż na wschód, Chełmianka rywalem Rozwoju


puchar polski nowe pzpn news

W dzisiejszym losowaniu rundy wstępnej Pucharu Polski trafiliśmy na świeżo upieczonego beniaminka trzeciej ligi z Chełma. W przypadku awansu, tydzień później podejmiemy Zagłębie Sosnowiec.

Chełmianka ma za sobą bardzo udany sezon. Triumfowała w cuglach w rozgrywkach czwartej ligi lubelskiej, wyprzedzając rezerwy Górnika Łęczna aż o 15 punktów, dzięki czemu po rocznej przerwie wraca w szeregi trzecioligowców i grać będzie w grupie IV.

Przepustkę na szczebel centralny Pucharu Polski drużyna z Chełma otrzymała wskutek świetnej postawy w zmaganiach na szczeblu podokręgu Chełm (wygrana w finale z Kłosem Chełm) oraz okręgu lubelskiego (pokonanie trzecioligowców: w półfinale Motoru Lublin, a w finale – Orląt Radzyń Podlaski).

Gospodarzem meczu będzie Chełmianka, dlatego Rozwój czeka 450-kilometrowa podróż na Lubelszczyznę. Chełm znajduje się 50 km od granicy z Białorusią i 25 km od granicy z Ukrainą.

Przypomnijmy, że przed rokiem nasz zespół grając w bardzo młodym składzie odpadł z Pucharu Polski już po pierwszym meczu, ulegając na wyjeździe 0:3 Wdzie Świecie.

Runda wstępna Pucharu Polski zaplanowana jest na weekend 15-16 lipca. Tydzień później odbędzie się I runda, gdy do gry wkroczy już 12 czołowych zespołów poprzedniego sezonu pierwszej ligi. W przypadku wyeliminowania Chełmianki, przy Zgody 28 podejmiemy trzecią drużynę zaplecza ekstraklasy – świetnie nam znane Zagłębie Sosnowiec.

Zestaw par jest dostępny na portalu 90minut.pl – TUTAJ.