Puchar Polski: Ruch II Chorzów rywalem Rozwoju


Rezerwy 14-krotnego mistrza Polski będą 22 sierpnia przeciwnikiem naszego zespołu w 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Katowice. Jako drużyna z wyższej klasy rozgrywkowej o awans do kolejnej rundy powalczymy na wyjeździe.

Ruch II Chorzów w sobotę w ramach 1/16 finału pokonał beniaminka A-klasy, AP Wyzwolenie Chorzów, 4:1. Rozwój uzyskał wolny los, dlatego pucharowe zmagania rozpocznie dopiero od spotkania z „dwójką” Niebieskich, które planowane jest na wtorek 22 sierpnia. Nasz przeciwnik to wicemistrz poprzedniego sezonu katowicko-sosnowieckiej klasy okręgowej. Podopieczni trenera Ireneusza Psykały walkę o awans do IV ligi ze Spartą Katowice przegrali dosłownie w przedostatniej kolejce.

W razie ewentualnego awansu do ćwierćfinału podokręgowego Pucharu Polski, przeciwnikiem Rozwoju będzie zwycięzca pary tworzonej przez innych przedstawicieli „okręgówki”: GKS II Katowice – Śląsk Świętochłowice. GieKSa w 1/16 pokonała Slavię Ruda Śląska 2:0, zaś „Świony” uporały się na wyjeździe z Jastrzębiem Bielszowice 3:1. W półfinale lista potencjalnych rywali dla drużyn z naszej części drabinki to Sparta Katowice/Podlesianka Katowice/Pogoń Imielin/Unia Kosztowy.

Terminy rund podokręgowego Pucharu Polski to 22 sierpnia, 5 września, 19 września oraz finał 3 października. Mecz z Ruchem II Chorzów będzie składową napiętego sierpniowego rozkładu jazdy. 11 sierpnia (piątek) zaczynamy IV ligę wyjazdowym spotkaniem z Victorią Częstochowa, w świąteczny wtorek 15 sierpnia podejmiemy Znicz Kłobuck, w sobotę 19 sierpnia czeka nas wyjazdowe spotkanie z Zagłębiem II Sosnowiec. Potem wtorkowy (22.08) puchar w Chorzowie – a 26 sierpnia przy Asnyka ligowe spotkanie z beniaminkiem z Miedar.

W poprzednich trzech edycjach podokręgowego Pucharu Polski furory nie zrobiliśmy. W 2020 roku przebrnęliśmy przez jedną rundę (4:0 z Siemianowiczanką), odpadając w ćwierćfinale (0:1 z Górnikiem 09 Mysłowice). Potem nie przebrnęliśmy już ani jednej. W 2021 roku przegraliśmy derby z Podlesianką 0:1, z kolei w poprzednim sezonie po rzutach karnych (na boisku było 1:1) wyeliminowała nas Unia Kosztowy.

Zwycięzca Pucharu Polski Podokręgu Katowice awansuje na szczebel wojewódzki, mierząc się z triumfatorami z 11 pozostałych Podokręgów.