Rafał Bosowski: W tej lidze nie będzie łatwych meczów


Komentarz trenera Rafała Bosowskiego po zwycięstwie Rozwoju Katowice ze Zniczem Kłobuck 2:1 w 2. kolejce sezonu I grupy IV ligi śląskiej.

– Zacznijmy szanować tę ligę, bo to już jest zupełnie inny poziom czwartej ligi niż ten, który był jeszcze niedawno albo taki, który chcielibyśmy widzieć. Jeśli komuś się wydawało, że będzie dziś łatwo i przyjemnie, to mógł czuć się srogo rozczarowany, ale my jako sztab byliśmy na to przygotowani. Dzisiejszy mecz pokazał, że tu każda drużyna przyjedzie i postawi opór, będzie walczyć o punkty do samego końca. Spodziewajmy się w każdym meczu bardzo ciężkich przepraw.

– „Golo” i „Czesiek” znowu pokazali jakość. Życzę każdej drużynie takich liderów, jakimi oni są na boisku i poza nim. Reszta naszych chłopaków jest zdolna, ambitna, potrafi grać w piłkę, ale musi wznieść się na swoje wyżyny. Wierzę, że z biegiem czasu będą pokazywać swoje lepsze cechu i możliwości. Dziękuję im za dziś, za walkę do samego końca, wiarę w zwycięstwo, co pozwoliło nam wyszarpać te 3 punkty w meczu, który pod pewnymi względami przejdzie do historii tej drużyny. Jeśli taka rozmowa, jak w przerwie w szatni, ma pomóc drużynie, by zaczęła wierzyć w siebie – to kupujemy to, ale każdy z zawodników musi to sobie przepracować, sprzedawać siebie w 100 procentach najlepszej wersji samego siebie.

– Ten mecz równie dobrze mógł zakończyć się zwycięstwem Znicza, który miał swoje sytuacje, ale to nam walka z pogodą i słabościami pozwoliła na przeprowadzenie w drugiej minucie doliczonego czasu tej jednej akcji i dzięki niej zdobywamy dziś 3 punkty. Powtarzam: szanujmy tę ligę, szanujmy każdego przeciwnika, bo ruchy kadrowe dokonywane tu latem bardzo mocno podniosły poziom i nie będzie łatwych spotkań.