Rafał Bosowski: Wierzę w to, że przegraliśmy ze zdobywcą Pucharu Polski


Jestem bardzo zadowolony z drużyny – nie ukrywał jeden z trenerów Rozwoju na konferencji po pucharowej porażce z Górnikiem Zabrze.

– Dziękuję trenerowi Broszowi za takie ciepłe słowa pod adresem naszego klubu. Gratuluję Górnikowi przejścia do kolejnej rundy. Wierzę w to, że przegraliśmy dzisiaj ze zdobywcą Pucharu Polski. Mocno będziemy ściskać kciuki, by Górnik dalej szedł tą drogą. Nikt nie zrozumie naszego modelu pracy tak, jak trener Brosz, który dostarcza chyba najwięcej młodych chłopaków do polskiej ekstraklasy. Sami dobrze wiemy w Rozwoju, jak ciężko jest grać młodzieżą w drugiej lidze. Nawet nie jestem sobie w stanie wyobrazić, jak ciężko jest to robić w ekstraklasie, osiągając przy tym wyniki. Naprawdę czapki z głów przed trenerem Broszem i całym klubem. Fajnie, że jest w Polsce takie miejsce, działające na takich zasadach, promujące młodzież i wychowanków. Takie kluby trzeba mocno szanować.

– Chcieliśmy doprowadzić do karnych, wygrać. Po to się trenuje, by wygrywać. Chłopcy zostawili na boisku kawał zdrowia. Jestem z nich bardzo zadowolony. Górnik dokonał bardzo jakościowych zmian. To był nasz 24 mecz w rundzie. Przy tylu kontuzjach, takiej liczbie młodzieży, nie jest łatwo to dźwignąć. W składzie musi być rotacja. Nie będzie tak, że młodzieżowiec zagra 20 równych spotkań.

foto: Tomasz Błaszczyk