Resovia – Rozwój 1:3. Jak ginąć to w mundurze


Honorowe pożegnanie naszego klubu z drugą ligą. Wygrywamy w Rzeszowie po golach 16-letniego Bartosza Baranowicza, 15-letniego Mateusza Chmarka i 37-letniego Seweryna Gancarczyka. Sezon kończymy na przedostatnim miejscu, wyprzedzając Ruch Chorzów.

Na pożegnalny mecz w drugiej lidze trener Tomasz Wróbel desygnował skład złożony z sześciu młodzieżowców. Trzech kolejnych zameldowało się na murawie w roli zmienników. W roli bramkarza po raz pierwszy w wyjściowej jedenastce zagościł Patryk Szczuka, który debiutował w ubiegłotygodniowych derbach z ROW-em 1964 Rybnik. Tak zestawiona ekipa w starciu z 10. zespołem drugoligowej tabeli bardzo godnie broniła barw Rozwoju.

Dość powiedzieć, że dwóch juniorów – Bartosz Baranowicz (rocznik 2003) i Mateusz Chmarek (rocznik 2004) – wpisało się na listę strzelców. Dla „Barego” było to premierowe trafienie w seniorskiej piłce. Chmarek z kolei w drugim występie zdobył drugą bramkę! Tydzień temu skutecznie wykonał karnego z ROW-em. Tym razem ukłuł z akcji, zaś „jedenastkę” skutecznie egzekwował Baranowicz. Trzeciego gola, który w doliczonym czasie gry przypieczętował nasze zwycięstwo, strzelił w pięknym stylu z rzutu wolnego Seweryn Gancarczyk, liczący sobie rocznikowo o 7 lat więcej niż… Baranowicz i Chmarek razem wzięci!

Dzięki wygranej Rozwój honorowo przesunął się z ostatniego na 17. miejsce drugoligowej tabeli, wyprzedzając o 2 punkty Ruch Chorzów. W klasyfikacji rundy rewanżowej rzutem na taśmę minęliśmy z kolei Widzew Łódź (16./17. pozycja). Dziękujemy za sezon 2018/19 i siedem lat gry na szczeblu centralnym. Teraz przed nami nowa rzeczywistość. Do zobaczenia!

Protokół meczowy
34. kolejka II ligi
niedziela, 19 maja, godz. 13:00, stadion miejski w Rzeszowie przy ul. Hetmańskiej 69

Resovia – Rozwój Katowice 1:3 (1:1)
0:1 – Baranowicz, 20 min (karny)
1:1 – Feret, 32 min
1:2 – Chmarek, 61 min
1:3 – Gancarczyk, 90+ min (wolny)

Sędziował Marcin Szrek (Kielce).

Resovia: Adamski – Kantor (47. Adamski), Zalepa, Makowski (71. Kmiotek), Geniec – Hajduk, Świechowski (84. Obłoza), Domoń, Feret – Twardowski, Hass.
Trener Szymon GRABOWSKI.

Rozwój Katowice: Szczuka – Olszewski, Gałecki, Gancarczyk, Kowalski – Baranowicz, Lazar – Andrzejczak (58. Chmarek), Paszek (77. Kaletka), Kamiński (67. Woźniak) – Gembicki.
Rezerwowi: Neugebauer, Kurowski, Musiolik.
Trener Tomasz WRÓBEL.

Żółte kartki: Makowski, Domoń – Kowalski, Gancarczyk.

foto: Tomasz Błaszczyk