Rozkład weekendowych meczów Akademii. W niedzielę derby Katowic


Dziewięć meczów w najbliższy weekend! Bronimy lidera CLJ U-15, derby Katowic w meczu juniorów starszych. Zapowiadają się emocjonujące dwa dni z rozgrywkami młodzieży Akademii.

Weekend rozpoczynamy w Sosnowcu. Nasi trampkarze młodsi w sobotni poranek zmierzą się z miejscowym Zagłębiem. Po wysokim zwycięstwie z Silesią Piekary Śląskie drużyna trenera Grzegorza Witka wskoczyła na pozycję wicelidera I ligi wojewódzkiej C2. Zagłębie po czterech kolejkach z dorobkiem sześciu punktów plasuje się na 5. pozycji. Na inaugurację sosnowiczanie pokonali Rekord Bielsko-Biała 2:1, tydzień później wysoko przegrali z GKS-em Katowice 1:11. W trzeciej kolejce na własnym terenie Zagłębie przegrało ze Stadionem Śląskim Chorzów 0:4. W ubiegłym tygodniu drużyna z Sosnowca wysoko pokonała Unię Racibórz 5:1.

O drugie zwycięstwo z rzędu powalczą w Bukownie podopieczni trenerów Gancarczyka i Socha. Rywalem naszej drużyny w III lidze wojewódzkiej trampkarzy młodszych C2 będzie Orbita, która w dwóch rozegranych dotychczas spotkaniach zdobyła trzy punkty.

Podtrzymać passę meczów bez porażki będą chcieli także młodzicy starsi. W sobotnie popołudnie nasza drużyna podejmie na Kostuchnie Ajaks Częstochowa. Częstochowianie w czterech spotkaniach zdobyli zaledwie trzy “oczka”. Komplet punktów rywale Rozwoju zdobyli w 2. kolejce w starciu z UKS-em Raków Częstochowa (4:2). Trzykrotnie jednak musieli uznawać wyższość rywali. Najpierw wysoko przegrali ze Stadionem Śląskim 0:8, następnie ulegli w Sosnowcu Zagłębiu 1:3, a tydzień później w derbach Częstochowy przegrali z Rakowem 0:15.

Juniorzy młodsi podejmą w sobotę na Kolejarzu zespół Czarnych Sosnowiec. Drużyna z Sosnowca rozegrała dotychczas tylko jedno spotkanie, a w pierwszej kolejce przegrała z Ruchem Radzionków 0:5. Nasz zespół w dwóch rozegranych meczach zdobywał komplet punktów. Na inaugurację rozgrywek rozgromił 1 FC Katowice 21:0, a w drugiej kolejce pokonał Ajaks Częstochowa 3:2.

Podopieczni trenera Pawła Rosy w niedzielny poranek zmierzą się z Red Box Katowice w 3. kolejce VII ligi okręgowej młodzików młodszych D2. Po wysokich zwycięstwach nad Kamionką Mikołów 14:0 i UKS-em Ruch Chorzów 10:1 występująca w starszym roczniku drużyna zajmuje obecnie drugą lokatę i do liderującego Orła Mokre traci zaledwie trzy punkty.

Ciekawie zapowiada się niedzielne, derbowe spotkanie Rozwoju z GKS-em Katowice w I lidze wojewódzkiej A1. Juniorzy starsi będą chcieli przedłużyć do sześciu świetną passę meczów bez porażki. Drużyna Rozwoju z dorobkiem 13 punktów jest aktualnie wiceliderem rozgrywek, a od prowadzącego w tabeli Ruchu Chorzów dzieli ją zaledwie dwa punkty. GieKSa również pozostaje jedną z trzech niepokonanych zespołów w I lidze wojewódzkiej. Nasi rywale dwukrotnie zdobywali komplet punktów, trzykrotnie natomiast dzielili się punktami z innymi drużynami.

Walcząca o awans drużyna młodzików młodszych zmierzy się w niedzielne przedpołudnie z liderem rozgrywek, Zagłębiem Sosnowiec. Podopieczni trenerów Gancarczyka i Socha po dwóch spotkaniach zajmują piątą lokatę z dorobkiem czterech punktów. Do rywali tracą trzy punkty.

Status niepokonanej drużyny w rozgrywkach podtrzymać będą chcieli także trampkarze starsi. Podopieczni trenera Kamila Pągowskiego zmierzą się na wyjeździe z Odrą Centrum Wodzisław Śląski. Rywale Rozwoju po pięciu kolejkach zajmują siódme miejsce i zgromadzili do tej pory cztery punkty.

Spotkanie w Głogowie zakończy cykl weekendowych meczów młodzieży Akademii Rozwoju. Pozycję lidera Centralnej Ligi Juniorów U-15 na Dolnym Śląsku bronić będzie zespół Kamila Pągowskiego. Zespół Chrobrego po czterech kolejkach plasuje się na piątym miejscu z dorobkiem sześciu punktów i bilansem bramkowym 10:13.

I LIGA WOJEWÓDZKA TRAMPKARZY MŁODSZYCH C2
rocznik 2006
sobota, 14 września, godz. 9:00, boisko przy ul. Kresowej w Sosnowcu
Zagłębie Sosnowiec – Rozwój Katowice

III LIGA WOJEWÓDZKA TRAMPKARZY MŁODSZYCH C2
rocznik 2006/2007/2008
sobota, 14 września, godz. 11:00, boisko przy ul. Spacerowej w Bukownie
Orbita Bukowno – Rozwój Katowice

II LIGA WOJEWÓDZKA MŁODZIKÓW STARSZYCH D1
rocznik 2007
sobota, 14 września, godz. 14:30, OS MOSiR przy ul. Boya-Żeleńskiego w Katowicach
Rozwój Katowice – Ajaks Częstochowa

I LIGA WOJEWÓDZKA JUNIORÓW MŁODSZYCH B2
rocznik 2004
sobota, 14 września, godz. 15:30, OS MOSiR Kolejarz przy ul. Alfreda w Katowicach
Rozwój Katowice – KKS Czarni Sosnowiec

VII LIGA OKRĘGOWA MŁODZIKÓW MŁODSZYCH D2
rocznik 2009
niedziela, 15 września, godz. 9:00, OS MOSiR Rapid przy ul. Stęślickiego w Katowicach
KSKF Red Box Katowice – Rozwój Katowice

I LIGA WOJEWÓDZKA JUNIORÓW STARSZYCH A1
rocznik 2001
niedziela, 15 września, godz. 11:00, OS MOSiR Kolejarz przy ul. Alfreda w Katowicach
Rozwój Katowice – GKS Katowice

III LIGA WOJEWÓDZKA MŁODZIKÓW MŁODSZYCH D2
rocznik 2008
niedziela, 15 września, godz. 11:00, OS MOSiR przy ul. Boya-Żeleńskiego w Katowicach
Rozwój Katowice – Zagłębie Sosnowiec

I LIGA WOJEWÓDZKA TRAMPKARZY STARSZYCH C1
rocznik 2005
niedziela, 15 września, godz. 13:30, OS MOSiR Kolejarz przy ul. Alfreda w Katowicach
Rozwój Katowice – MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U-15
rocznik 2005
niedziela, 15 września, godz. 13:30, boisko przy ul. Wita Stwosza w Głogowie
Chrobry Głogów – Rozwój Katowice

foto: Tomasz Błaszczyk/www.fotoblatom.pl