Rozwój – Górnik II Zabrze 1:0. Pierwsza wygrana z III-ligowcem


Po golu Michała Flaka nasza drużyna pokonała drugą drużynę 14-krotnego mistrza Polski we wtorkowym sparingu na „Kolejarzu”.

Z satysfakcją odnotowujemy, że to pierwsze zwycięstwo nad rywalem z wyższej klasy rozgrywkowej, odkąd nasz klub podjął decyzję o reaktywowaniu drużyny seniorów i zgłosił ją do rozgrywek IV ligi śląskiej. Podejścia były trzy. Wszystkie – ubiegłorocznej zimy. Kończyły się porażkami do zera. Dwie ponieśliśmy na „Kolejarzu” z… Górnikiem II Zabrze (0:2 i 0:3). Jedną – z będącym tydzień przed wznowieniem rundy rewanżowej Ruchem Chorzów (0:4). Teraz znów zmierzyliśmy się z zabrzańską młodzieżą i choć nie rezultat jest najważniejszy podczas gier kontrolnych, to 1:0 jest kolejnym świadectwem dokonywanego przez zespół Rozwoju progresu.

Jedyny gol padł w 23. minucie, gdy po podaniu Dawida Ciszewskiego do siatki trafił Michał Flak, wracający po kontuzji barku, która wyłączyła go z ostatniego miesiąca ligowej rywalizacji. Ta bramka była udokumentowaniem dobrej pierwszej połowy w wykonaniu podopiecznych Tomasza Wróbla, który znów w ataku, a nie środku pola, ustawił Szymona Zielonkę. Gdy z czasem w naszych szeregach dochodziło do zmian, zmieniał się też obraz gry. Po przerwie zabrzanie osiągali momentami dużą przewagę, pokazując, że nie przez przypadek plasują się w górnej połowie trzecioligowej tabeli, ale byliśmy w stanie wybronić się, dlatego zarówno Jan Adamiec, jak i Bartosz Golik zachowali w bramce czyste konto. Zmartwił jedynie uraz Olafa Baranowicza, którego poturbował w twardej walce jeden z rywali, ale wierzymy, że nie będzie to nic poważnego i „Barry” szybko wróci.

Był to drugi z trzech listopadowych sparingów. Wcześniej ulegliśmy GKS-owi II Tychy 1:3, zaś w sobotę podejmiemy na „Kolejarzu” czwartoligowe rezerwy Piasta Gliwice.

Protokół meczowy
zimowy mecz kontrolny nr 2
wtorek, 23 listopada, godz. 14:00, MOSiR „Kolejarz”, ul. Alfreda 1

Rozwój Katowice – Górnik II Zabrze 1:0 (1:0)
1:0 – Flak, 23 min (asysta Ciszewski).

Rozwój Katowice: J. Adamiec – Ziarkowski, Barwiński, Skroch – Kaletka, Ciszewski, Wroza, Kwiatkowski, Flak – Gembicki, Zielonka oraz Golik, Gasz, Czenczek, Baranowicz, Parysz, Bielec.
Trener Tomasz WRÓBEL.

foto: administrator