Rozwój – Górnik Zabrze CLJ 2:0. Draguś Ball


Nasza drużyna pokonała juniorów Górnika Zabrze w drugim tej zimy, a pierwszym tegorocznym sparingu. Obie bramki w końcówce spotkania przy Asnyka 27 zdobył Mateusz Draga.

Kiedyś hitem była kreskówka „Dragon Ball”, a można uśmiechnąć się, że dziś przy Asnyka był… „Draguś Ball”. Mateusz Draga, wychowanek Akademii Piłkarskiej Rozwoju z rocznika 2004, został autorem pierwszego dubletu na nowym miejskim stadionie w Piotrowicach. Może grać na wahadle, ale też w środku pola i właśnie z tej pozycji trafiał w tym sparingu do siatki. Najpierw – lewą nogą z pola karnego, później – prawą nogą zza „szesnastki”. Po tym drugim golu sędzia zagwizdał po raz ostatni.

Tym samym Rozwój wygrał oba dotychczasowe mecze przy Asnyka i oba do zera. W listopadzie pokonaliśmy Gwarka Ornontowice 1:0, z juniorami Górnika Zabrze – nieco wyżej. Lider Centralnej Ligi Juniorów okazał się wymagającym rywalem. Stworzył sporo okazji, ale zabrzanie albo pudłowali, albo na wysokości zadania stawali między słupkami Jan Adamiec i Juliusz Bryła.

Na sparingowy debiut na nowym stadionie oczekuje jeszcze Bartosz Golik. Nasz kapitan, wracający do zdrowia po urazie barku, wrócił już do treningów, ale dzisiaj wolał jeszcze nie podejmować ryzyka. Podobnie sprawy mają się z Fabianem Cieślarem. Poza tym, brakowało „tradycyjnie” Patryka Gembickiego oraz testowanego w Pniówku Pawłowice Śląskie pomocnika Dawida Ciszewskiego. Łącznie trenerzy Wróbel i Bosowski skorzystali z 20 zawodników z pola i dwóch bramkarzy, w tym 18 juniorów.

Kolejny sparing – za tydzień, w sobotę z rezerwami Zagłębia Sosnowiec, czyli naszym ligowym rywalem. Znów przy Asnyka.

Protokół meczowy
zima 2022/23 – sparing nr 2
piątek, 13 stycznia, godz. 13:00, stadion przy Asnyka 27

Rozwój Katowice – Górnik Zabrze CLJ 2:0 (0:0)
1:0 – Draga, 82 min, 2:0 – Draga, 90 min.
Rozwój Katowice: Adamiec – Ziarkowski, Haładyń, Skroch, Flak – Kwiatkowski, Wroza, Baranowicz – Kaletka, Zieliński, Bielec
oraz Bryła, Semik, Barwiński, Myśliwczyk, Jarek, Draga, Rogowski, Woźniak, Holeczek, Jarosz, Brzeziński.
Trener Tomasz WRÓBEL.

foto: administrator