Rozwój gra ze Zniczem – piłkarski wtorek przy Asnyka


We wtorek o 11:00 w swym pierwszym domowym meczu – w ramach 2. kolejki I grupy IV ligi śląskiej – Rozwój Katowice podejmie przy Asnyka 27 beniaminka z Kłobucka.

W świąteczny wtorek o 11:00 Rozwój znów walczyć będzie przy Asnyka 27 o ligowe punkty. Wystąpimy w domu pierwszy raz od ponad dwóch miesięcy – po serii sparingów granych na wyjazdach oraz podczas zgrupowania w Cetniewie i po nieudanej inauguracji sezonu w Częstochowie, gdzie przegraliśmy z Victorią 0:1. W piątek nie zdobyliśmy punktów, nie zdobyliśmy bramki, ale budujemy optymizm na tym, że mieliśmy swoje klarowne okazje, tylko trzeba podreperować skuteczność.

Nasz wtorkowy rywal to beniaminek rozgrywek. Znicz Kłobuck, zwycięzca poprzedniego sezonu częstochowsko-lublinieckiej „okręgówki”, w sobotę przegrał przed własną publicznością z MKS-em Myszków 0:6.

Sytuacja kadrowa Rozwoju w porównaniu z 1. kolejką nie uległa zmianie. Wyłączeni z powodu kontuzji są Cezary Ziarkowski, Maksymilian Zieliński, Robert Woźniak i Tomasz Semik.

Odkąd w marcu meczem z Ruchem Radzionków otwieraliśmy nowy miejski stadion w Piotrowicach, nie ponieśliśmy tu jeszcze porażki, pokonując „Cidry”, Szombierki Bytom, Unię Kosztowy i Przemszę Siewierz oraz remisując z Podlesianką, Szczakowianką Jaworzno i Śląskiem Świętochłowice. Oby Asnyka 27 pozostawało niezdobytą twierdzą jak najdłużej.

Wstęp na trybuny wolny, pogoda ma być piękna, dlatego serdecznie zapraszamy na mecz do oglądania w akcji młodego zespołu wychowanków dowodzonych przez trenera Rafała Bosowskiego. Dla nieobecnych przeprowadzimy tekstową relację live na naszej stronie internetowej, informując o najważniejszych wieściach z murawy.

Przypominamy, że razem z naszym bukmacherem, Fuksiarz.pl, przygotowaliśmy konkurs, w którym można typować wynik meczu Rozwój – Znicz i wygrać nagrody. Szczegóły w poprzednim poście na naszym Facebooku.

Do zobaczenia przy Asnyka 27!

Rozwój Katowice – Znicz Kłobuck
2. kolejka I grupy IV ligi śląskiej
wtorek, 15 sierpnia, godz. 11:00, Asnyka 27

Sędzia: Krzysztof Szydłowski (Bytom).

foto: administrator