Rozwój – Górnik II Zabrze 0:3. Trzecioligowiec znów lepszy


Nasza drużyna – tak jak w grudniu – uległa na „Kolejarzu” do zera 13. drużynie tabeli III grupy III ligi.

Podobnie jak w grudniu, tak i w styczniowym rewanżu ulegliśmy rezerwom Górnika, które pozostają jedynym zespołem, jaki był w stanie pokonać na „Kolejarzu” czwartoligowy Rozwój. Długo zanosiło się wręcz na identyczny jak grudniowy scenariusz – 0:2, przy wyniku ustalonym już w pierwszej połowie, ale dosłownie w ostatniej akcji meczu zabrzanie dorzucili jeszcze trzecią bramkę. Precyzyjnym strzałem z dystansu Oskara Cieślika pokonał Arsen Hrosu. Przed przerwą do naszej siatki piłkę pakowali Kamil Lukoszek i Michał Koc. Był jeszcze gol na 0:3, tyle że ze spalonego.

Rozwój też miał okazje. Z dystansu uderzali Olivier Lazar czy Oliwier Kwiatkowski, poprzeczkę obił Tomasz Wroza. Przetarcie z zespołem występującym ligę wyżej to bezcenna nauka, a różnica musiała być widoczna, ale trzeba zauważyć, że nie graliśmy w optymalnym składzie. Nasz sztab przemieszał nieco zawodników, dlatego podstawowi gracze, jak Oliwier Gasz, Krzysztof Czenczek, Bartosz Chwila czy Tomasz Wroza wystąpili dopiero w drugiej połowie. Cieszy powrót do gry po kontuzji Wiktora Skrocha, dlatego listę nieobecnych z grona zawodników mających za sobą debiut w IV lidze tworzą Mateusz Chmarek i Kajetan Kunka, będący o krok od przenosin do klubów ze szczebla centralnego.

Dobrze, że skończyło się bez kontuzji. Boisko mimo zimowej aury zostało dobrze przygotowane, a intensywne opady śniegu na szczęście pojawiły się w drugiej połowie tylko na kilka minut.

Już w sobotę na „Kolejarzu” kolejny sparing – tym razem zmierzymy się z AKS-em Mikołów, czyli 8. drużyną I grupy IV ligi śląskiej.

Protokół meczowy
sparing – zima 2020/21
środa, 27 stycznia, godz. 12:00, boisko MOSiR Kolejarz przy ul. Alfreda 1

Rozwój Katowice – Górnik II Zabrze 0:3 (0:2)
0:1 – Lukoszek, 25 min
0:2 – Koc, 37 min
0:3 – Hrosu, 90 min

Rozwój Katowice: Golik – Kaletka, Barwiński, Skroch, Flak – Gembicki, Jastrzembski, Zielonka, Ciszewski, Lazar – Woźniak.
II połowa: Cieślik – Gasz, Barwiński (75. Zielonka), Skroch (75. Flak) – Jastrzembski (75. Cieślar), Wroza (75. K. Adamiec) – Kaletka (75. Filipiak), Kwiatkowski, Czenczek – Chwila, Gembicki (75. Wroza).

Górnik II Zabrze: Tomala – Flak, Szymański, Surowiec, Wingralek, Lukoszek, Baranowicz, Dziedzic, Korbecki, Zielonka, Koc oraz Martuszewski, Wystop, Całka, Kowalik, Hrosu, Pranica, Skiba, Kowalski, Lubaski.
Trener Marcin PRASOŁ.

foto: administrator