Rozwój – Górnik Zabrze U-18 5:1. Pewne zwycięstwo przed obozem


Nasza czwartoligowa drużyna po golach Patryka Gembickiego, Oliwiera Kwiatkowskiego, Bartosza Chwili, Tomasza Wrozy i Oliwiera Gasza wygrała sparing z juniorami Górnika Zabrze, przygotowującymi się do rundy wiosennej CLJ.

Rozwój zachował status zespołu niepokonanego w zimowych sparingach. W piątkowe popołudnie na „Kolejarzu” odnieśliśmy wysokie zwycięstwo z przedostatnią drużyną tabeli CLJ, ale wynik może nieco mylić. Zabrzanie, dowodzeni przez trenera Adama Noconia, z którym nieraz spotykaliśmy się na seniorskim szlaku, w pierwszej połowie napsuli nam sporo krwi, co udokumentowali zdobyciem zasłużonej wyrównującej bramki. Dopiero w drugiej połowie, po szeregu zmian, nasza przewaga nie podlegała już żadnej dyskusji.

Ozdobą tego meczu kontrolnego była akcja z 22. minuty. Patryk Gembicki trafił do siatki efektownymi „nożycami”, a asystował mu Bartosz Chwila. „Czesio” wcześniej miał dwie prostsze okazje, po podaniach Daniela Kaletki i Oliwiera Kwiatkowskiego, lecz zmarnował je, a wykorzystał tę najtrudniejszą. Potem po jego dograniu na listę strzelców wpisał się Oliwier Kwiatkowski, za sprawą którego w końcówce pierwszej połowy odzyskaliśmy prowadzenie.

Kolejne gole padły po zmianie stron. Bartosz Chwila uderzył idealnie głową, w tempo, po dośrodkowaniu Michała Flaka z lewej flanki. Tomasz Wroza ładnie przymierzył z dystansu, a rezultat ustalił Oliwier Gasz. Przy bramkach nr 4 i 5 asysty notował wracający do formy po długiej kontuzji Olivier Lazar. Z powodów zdrowotnych, w naszych szeregach brakowało jedynie Szymona Jarka i Roberta Woźniaka.

Sobota będzie dla Rozwoju dniem wolnym, a w niedzielę rano wyruszymy na tygodniowe zgrupowanie do Buska-Zdroju. Na miejscu zagramy dwa sparingi – z AKS-em Busko-Zdrój oraz Koroną II Kielce.

Protokół meczowy
zima 2022 – sparing nr 5
piątek, 18 lutego, godz. 14:00, MOSiR „Kolejarz”, ul. Alfreda 1

Rozwój Katowice – Górnik Zabrze U-18 5:1 (2:1)
1:0 – Gembicki, 22 min (asysta Chwila)
1:1 – 39 min
2:1 – Kwiatkowski, 39 min (asysta Gembicki)
3:1 – Chwila, 68 min (głową, asysta Flak)
4:1 – Wroza, 74 min (asysta Lazar)
5:1 – Gasz, 88 min (asysta Lazar)

Rozwój Katowice: Golik – Myśliwczyk, Haładyń, Skroch – Kaletka, Ciszewski, Wroza, Bielec – Gembicki, Kwiatkowski, Chwila oraz J. Adamiec, Lazar, Gasz, Cieślar, Flak, Ziarkowski, Barwiński.
Trener Tomasz WRÓBEL.

foto: administrator