Rozwój – Puszcza Niepołomice 0:1. Tym razem w plecy


rozwoj puszcza kowalski mk news

Nasz zespół poniósł pierwszą porażkę pod wodzą trenera Tadeusza Krawca. Czwarta aktualnie siła drugiej ligi szalę zwycięstwa przechyliła na swoją stronę w końcówce po stałym fragmencie gry.

Po remisie z Siarką Tarnobrzeg i wygranej z Radomiakiem, przyszedł czas na pierwszą porażkę pod wodzą Tadeusza Krawca. I pierwszego straconego gola – Bartoszowi Gocykowi przyszło wyciągać piłkę z siatki po 262 minutach z czystym kontem; w chwili, gdy wszystko wskazywało na bezbramkowy remis.

Oczywiście, pozostał po tym deszczowym popołudniu spory niedosyt, ale – z drugiej strony – 4 punkty w trzech meczach otwierających wiosnę, w których przyszło nam się zmierzyć z czołowymi zespołami drugiej ligi, pewnie jeszcze kilka tygodni temu bralibyśmy w ciemno. Rozwój nie zdołał wygrzebać się ze strefy spadkowej, ale najważniejsze spotkania jeszcze przed nami.

Za tydzień – znów przy Zgody 28 – podejmiemy Stal Stalowa Wola, która – choć plasuje się aż na 10. miejscu – zgromadziła tylko o cztery „oczka” więcej niż nasza drużyna.

Protokół meczowy
22. kolejka II ligi
sobota, 18 marca, godz. 15:00, stadion przy ul. Zgody 28

Rozwój Katowice – Puszcza Niepołomice 0:1 (0:0)
0:1 – Bartków, 83 min

Sędziował
Krzysztof Korycki (Warszawa). Widzów 261.

Rozwój Katowice:
Gocyk – Mielnik, Czekaj, Murawski, Kowalski – Rutkowski (83. Barwiński), Fonfara (75. Jaroszek), Szczepański (58. Kozłowski), Płonka, Marszalik – Kowalczyk (58. Przezak).
Trener Tadeusz KRAWIEC.

Puszcza Niepołomice: Sobieszczyk – Zagórski, Stawarczyk, Czarny, Bartków – Wójcik (67. Zawadzki), Uwakwe, Kotwica, Domański (81. Furtak), Żurek (66. Łączek) – Orłowski (90. Gajewski).
Trener Tomasz TUŁACZ.

Żółte kartki: Kowalczyk, Rutkowski, Czekaj, Przezak – Zagórski.

foto: Marta Kołodziejczyk