Rozwój – Orzeł Łękawica 4:0. Ruszyło po 40. minucie


Po dwóch golach Oliwiera Kwiatkowskiego oraz trafieniach Patryka Gembickiego i Krzysztofa Czenczka odnieśliśmy pewne zwycięstwo z gośćmi z powiatu żywieckiego.

Choć Rozwój przystąpił do tego meczu bez Roberta Woźniaka, Oliwiera Gasza i Wiktora Skrocha, mając też świadomość konieczności szafowania siłami juniorów, których czekały ważne spotkania ze Stadionem Śląskim w I lidze A1 i Rakowem Częstochowa w CLJ U-17, to od pierwszej minuty mieliśmy wyraźną przewagę i z względnym spokojem czekaliśmy na jej udokumentowanie.

Przebiliśmy głową mur w 40. minucie, gdy dośrodkował Olivier Lazar, idealnie w powietrze wyszedł Patryk Gembicki i głową posłał piłkę do bramki Orła. Niestety, w sytuacji tej ucierpiał stoper gości Jakub Krasny (rywale domagali się odgwizdania faulu), który z rozciętym łukiem brwiowym musiał jechać do szpitala. Życzymy dużo zdrowia!

W przerwie w naszym zespole doszło do podwójnej zmiany. Wprowadzeni za Michała Flaka i Mateusza Jastrzembskiego zostali Krzysztof Czenczek i Oliwier Kwiatkowski. Obaj wnieśli sporo ożywienia i udokumentowali dobry występ konkretami. W 52. minucie z prawej flanki zacentrował Daniel Kaletka, a głową piłkę do siatki wpakował Kwiatkowski, czyli nasz wychowanek z rocznika 2005. Potem na listę strzelców wpisał się Czenczek, wieńcząc dogranie Dawida Ciszewskiego z rzutu rożnego. Wynik ustalił Kwiatkowski, trafiając do „pustaka” po podaniu Czenczka, którego wcześniej prostopadle obsłużył Ciszewski.

Nasza wygrana mogła i nawet powinna być okazalsza. Trzeba przyznać, że rywale mieli w nogach środowy mecz ze Spójnią Landek (5:3), co odbiło się na ich dyspozycji. Mieliśmy sporo sytuacji, 15-letni Kwiatkowski równie dobrze mógł zaliczyć hat tricka, z bliska do pustej bramki nie trafił Szymon Zielonka, obijając poprzeczkę, kilkukrotnie daliśmy się wykazać golkiperowi przyjezdnych.

W tabeli (chwilowo?) przesunęliśmy się na 5. miejsce, zrównując się punktami (40) ze Spójnią Landek, mając jednak od niej 2 mecze rozegrane więcej. Za tydzień, w majówkę, czeka nas wyjazdowa konfrontacja z LKS-em Czaniec.

Protokół meczowy
24. kolejka II grupy IV ligi śląskiej
sobota, 24 kwietnia, godz. 11:00, MOSiR „Kolejarz”, ul. Alfreda 1

Rozwój Katowice – Orzeł Łękawica 4:0 (1:0)
1:0 – Gembicki, 40 min (głową, asysta Lazar)
2:0 – Kwiatkowski, 52 min (głową, asysta Kaletka)
3:0 – Czenczek, 69 min (asysta Ciszewski)
4:0 – Kwiatkowski, 74 min (asysta Czenczek)

Sędziował Sebastian Buchta (Chybie). Mecz bez udziału publiczności.

Rozwój Katowice: Golik – Kaletka, Ciszewski, Barwiński, Flak (46. Czenczek) – Lazar, Zielonka (55. Filipiak), Jastrzembski (46. Kwiatkowski), Chwila, Wroza – Gembicki.
Rezerwowi: Cieślik, Bielec, Wróbel.
Trener Tomasz WRÓBEL.

Orzeł Łękawica: Ł. Byrtek – Krasny (45. Pośpiech), Olszowski, Świniarski, Osmałek, Hałat (46. Łajczak), Mrózek, Jaroszek, Małolepszy, Michalec, Biółka.
Rezerwowi: Zuziak, Łajczak.
Trener Seweryn KOSIEC.

Żółte kartki:

foto: administrator