Rozwój podejmuje Kotwicę Kołobrzeg [ZAPOWIEDŹ]


rozwoj kotwica mielu ach mk news

W sobotę nasz zespół rozegra kolejne tej jesieni spotkanie o drugoligowe punkty.

Już dziesięć miesięcy Rozwój Katowice czeka na wygraną przy ul. Zgody 28. Tę ostatnią odnieśliśmy w listopadzie z Sandecją Nowy Sącz (2:0) po dwóch golach Adama Czerkasa. Potem były jeszcze dwie porażki, pierwszoligowa wiosna spędzona na stadionie miejskim, spadek – i bolesne zderzenie z rzeczywistością drugoligową. 0:2 z ROW-em 1964 Rybnik, 1:1 z Radomiakiem i 0:1 z Błękitnymi Stargard – to dorobek, którym legitymuje się tej jesieni nasza drużyna w meczach przed własną publicznością.

Nie ma co ukrywać – w sobotę o przełamanie znów będzie trudno, bo to Kotwica będzie zdecydowanym faworytem, ale nie może być inaczej, skoro zajmuje miejsce w górnej połowie stawki, podczas gdy podopieczni Mirosława Smyły są jej „czerwoną latarnią”, wygrali jedynie na inaugurację w Legionowie, a w kolejnych siedmiu meczach dopisali do swego dorobku raptem dwa punkty. Przed tygodniem – po porażce w Zambrowie – spadli aż na samo dno tabeli.

Kotwica zgromadziła póki co 11 „oczek”, co daje jej 6. pozycję. Zespół prowadzony przez Piotra Tworka pokonał Gryfa Wejherowo, Legionovię i – ostatniej soboty – Puszczę Niepołomice, zremisował z Wartą Poznań i Siarką Tarnobrzeg, a uległ GKS-owi Bełchatów, ROW-owi i Radomiakowi.

Wcześniej Rozwój mierzył się z zespołem znad morza w sezonie 2014/15. Jesienią przy Zgody padł remis 1:1 (gol Tomasza Wróbla w samej końcówce), wiosną – wygrał 2:1 po trafieniach Filipa Kozłowskiego i Roberta Tkocza. Punkty przywiezione znad Bałtyku okazały się bezcenne na drodze ku zapleczu ekstraklasy.

Dodajmy, że w poprzednim sezonie barw Kotwicy bronił skrzydłowy Rozwoju Mateusz Wrzesień. W klubie z Kołobrzegu zanotował 22 występy, strzelając 1 gola. Tej jesieni jego dorobek to dwie bramki w siedmiu grach.

Dla Rozwoju ten mecz będzie preludium do potyczek z absolutnymi mocarzami drugiej ligi. Jeśli nie z punktu widzenia tabeli, to „papieru”. Najpierw wyjazd do Częstochowy, potem domowy bój z Polonią Bytom, wyprawa do lidera z Opola i starcie przy Zgody z kolejną Polonią – tą z Warszawy. Będzie bardzo, bardzo trudno – ale przy tym ciekawie. Pogoda wciąż dopisuje, więc w sobotnie popołudnie zapraszamy na Zgody 28.

Rozwój Katowice – Kotwica Kołobrzeg
9. kolejka II ligi
sobota, 17 września, godz. 15:00

Sędziuje: Maciej Mikołajewski (Świebodzin).

foto: Marta Kołodziejczyk