Rozwój – Pogoń Imielin 7:0. Siódemka na „Kolejarzu”


Wysokie zwycięstwo naszej drużyny nad wiceliderem I grupy katowickiej „okręgówki” w ósmym tej zimy sparingu.

Nie było innej opcji – różnica między profesjonalnymi zawodnikami a półzawodowcami musiała być widoczna od pierwszego gwizdka sobotniego sparingu na „Kolejarzu” i została udokumentowana. Rozwój strzelił siedem goli – dublety zapisali na swoim koncie Konrad Andrzejczak, Kamil Łączek i Mateusz Wrzesień – a przy ciut lepszej skuteczności mógł spokojnie dobić do „dwucyfrówki”.

Dobrze też, że podopieczni trenerów Koniarka i Bosowskiego sami nie dali sobie zaaplikować ani jednego trafienia. 17-letni Patryk Szczuka, pod nieobecność Bartosza Neugebauera (kadra), Bartosza Golika (rekonwalescencja) i Bartosza Solińskiego (uraz) strzegący bramki Rozwoju w trzecim sparingu z rzędu, po raz drugi zachował czyste konto. Tak stało się też w środę, gdy pokonaliśmy (4:0) czwartoligowy MKS Trzebinia.

W pierwszych dwóch kwadransach nasza drużyna zdobyła trzy bramki, z czego dwie były dziełem duetu, który ma trafić na Zgody na zasadzie wypożyczenia z GKS-u Katowice. W obu przypadkach podawał Sławomir Musiolik, a formalności dopełniał Konrad Andrzejczak. W drugiej połowie bramek było już mniej, ale za to – przedniejszej urody. – Katowicki Pogba! – żartował oglądający mecz zza końcowej linii Daniel Paszek, gdy Rafał Kuliński pokonał imielińskiego golkipera bezpośrednio z rzutu wolnego. Pochlebnych komentarzy z „loży szyderców” doczekał się też Kamil Łączek, który ustalił wynik po tym, jak wjechał w pole karne i przymierzył precyzyjnie swoją słabszą prawą nogą. – Liga Mistrzów! – chwalili „Łącziego” koledzy z drużyny.

Już za dwa tygodnie inauguracja ligowej wiosny, czyli domowy mecz z Siarką Tarnobrzeg. Do tego czasu, czekają nas jeszcze dwa sparingi. Oba – na „Kolejarzu”. W środę zagramy z czwartoligowym Gwarkiem Ornontowice, a za tydzień w sobotę w próbie generalnej podejmiemy trzecioligowy Ruch Radzionków.

Protokół meczowy
zimowy mecz kontrolny nr 8
sobota, 16 lutego, godz. 11:0, boisko MOSiR „Kolejarz”

Rozwój Katowice – Pogoń Imielin 7:0 (4:0)
1:0 – Andrzejczak, 4 min (asysta Musiolik)
2:0 – Łączek, 7 min (głową, asysta Kuliński)
3:0 – Andrzejczak, 28 min (asysta Musiolik)
4:0 – Wrzesień, 41 min (bez asysty)
5:0 – Kuliński, 59 min (wolny)
6:0 – Wrzesień, 76 min (asysta Kamiński)
7:0 – Łączek, 84 min (bez asysty)

Rozwój Katowice: Szczuka – Mońka (69. Kamiński), Lepiarz, Gancarczyk (58. Gałecki), Łączek – Baranowicz (46. Lazar), Kuliński (66. Wrzesień, 77. Mońka) – Andrzejczak (71. Kaletka), Płonka, Musiolik (62. Niedojad) – Wrzesień (46. Olszewski).
Trenerzy Marek KONIAREK i Rafał BOSOWSKI.

foto: TB