Rozwój – Przemsza Siewierz 4:0. Środowa wygrana na „Hetmanie”


przemek_monka_przemsza_1

Nasza drużyna wysoko pokonała trzecią siłę I grupy czwartej ligi śląskiej. Gole siewierzanom aplikowali Marcin Kowalski, Daniel Paszek, Michał Szeliga i Tomasz Wróbel, dla którego było to pierwsze trafienie od chwili powrotu na Zgody 28.

Co prawda już po kilkudziesięciu sekundach Rozwój objął prowadzenie – Marcin Kowalski zamknął z bliska dogranie wzdłuż bramki Przemysława Mońki, którego uruchomił z kolei Tomasz Wróbel – ale na kolejne trafienia przyszło czekać nam aż do drugiej połowy. Nim to się stało, to czwartoligowiec (w szeregach którego pojawili się znani przy Zgody Adrian Świerczyński, Andrzej Setlak, Fabian Wlaź, Maciej Niesyto czy Kamil Adamczyk) momentami przejmował inicjatywę, oddawał groźne strzały i był naprawdę bliski wyrównania.

Po przerwie dominacja Rozwoju nie podlegała już dyskusji, a wygrana mogła być nawet wyższa, nawet abstrahując od faktu, że dwie ostatnie bramki padły w samej końcówce. Daniel Paszek sfinalizował dogranie Kowalskiego, z kolei Michał Szeliga – Mońki, który tego dnia zaliczył dwie asysty. Rezultat ustalił Tomasz Wróbel, który miał sporo sytuacji, m.in. ostemplował słupek, a wykorzystał tę teoretycznie najtrudniejszą. Trafił do siatki płaskim strzałem z kilkunastu metrów.

W składzie zabrakło lekko kontuzjowanych Bartosza Solińskiego i Kamila Łączka oraz chorego Adama Żaka, z kolei Seweryn Gancarczyk zgłosił uraz po 30 minutach i zastąpił go Michał Czekaj.

W środę Rozwój miał w planach jeszcze sparing z SKS-em Łagisza (klasa okręgowa), do którego oddelegowany był skład złożony przede wszystkim z juniorów i młodzieżowców. O wyniku poinformujemy w osobnym newsie. W sobotę z kolei zmierzymy się na wyjeździe z wiceliderem Nice 1 Ligi – Odrą Opole.

Protokół meczowy
zimowy mecz kontrolny nr 6
środa, 7 lutego, godz. 15:00, boisko MOSiR Hetman

Rozwój Katowice – Przemsza Siewierz 4:0 (1:0)
1:0 – Kowalski, 2 min
2:0 – Paszek, 67 min
3:0 – Szeliga, 88 min
4:0 – Wróbel, 90 min

Rozwój Katowice: Witek – Mońka, Szeliga, Gałecki, Gancarczyk (31. Czekaj), Kamiński (46. Barwński) – Wróbel, Płonka (68. Lazar), Baranowicz (46. Paszek), Tabiś – Kowalski.
Trenerzy Michał MAJSNER i Rafał BOSOWSKI.

foto: Szymon Kępczyński