Rozwój rozpoczyna boje w I lidze juniorów


chwila golik oboz sk news

Niedzielnym wyjazdowym meczem z Górnikiem Zabrze sezon zainaugurują podopieczni Dawida Szulczka i Kamila Pągowskiego.

W sezonie 2016/17 Rozwój nie będzie dysponował drużyną rezerw w katowickiej klasie okręgowej. W zamian za to, zagramy w I lidze wojewódzkiej juniorów starszych, a także II lidze wojewódzkiej juniorów starszych (roczniki 1998 i młodsze) oraz III lidze juniorów młodszych (2000 i młodsze).

W I lidze wojewódzkiej juniorów starszych zespół prowadzony przez trenerów Dawida Szulczka i Kamila Pągowskiego mierzyć się będzie z uznanymi firmami: Górnikiem Zabrze, MSPN-em Górnik Zabrze, Stadionem Śląskim Chorzów, Zagłębiem Sosnowiec, Podbeskidziem Bielsko-Biała, Polonią Bytom, UKS-em Ruch Chorzów, Ruchem Chorzów SA, Rekordem Bielsko-Biała, GKS-em Gieksa Katowice, MOSiR-em Jastrzębie, Odrą Centrum Wodzisław Śląski, GKS-em Tychy, ROW-em 1964 Rybnik i Czarnymi-Góral Żywiec.

– Ta liga będzie dla nas innym wyzwaniem niż rezerwa, która grała w „okręgówce” – mówi trener Dawid Szulczek. – Teraz będą grali wyłącznie młodzi chłopcy, których rozwój będzie naszym priorytetem. Dostaną szansę rywalizacji z najlepszymi juniorami w województwie i myślimy, że tą drogą będzie łatwiej o wprowadzanie kogoś do pierwszego zespołu. Będzie ciut więcej taktyki i pomysłu niż w klasie okręgowej, gdzie dominuje siła fizyczna. Zawodnicy mają tu większe indywidualne umiejętności. Nasze cele zweryfikuje liga. Chcemy, by nasi chłopcy czynili jak największe postępy.

Latem nasz zespół rozegrał 6 sparingów, z czego aż cztery – z „dorosłymi” czwartoligowcami: Orłem Mokre (0:2), Górnikiem Piaski (1:3), MKS-em Lędziny (1:3) i Wartą Zawiercie (1:3). Mierzył się też z rówieśnikami z GKS-u Tychy (0:3) i GKS Katowice (5:1), przy czym w tym ostatnim meczu wystąpiło też kilku zawodników z seniorskiej drugoligowej drużyny, wracający do formy po kontuzjach.

Zwycięzca I ligi wojewódzkiej juniorów starszych otrzyma prawo gry w barażu z mistrzem rozgrywek na Opolszczyźnie o awans do Centralnej ligi Juniorów, z kolei do II ligi spadną dwie najsłabsze spośród 16 drużyn.

Mecze rozgrywane będą w niedzielne przedpołudnia – większość zaczynać się będzie o 11:00. Rozwój podejmować rywali będzie na boisku MOSiR „Kolejarz” przy ul. Alfreda. Pierwsze spotkanie – już w najbliższą niedzielę – nasi młodzi zawodnicy odbędą jednak na wyjeździe. Zmierzą się z Górnikiem Zabrze. Początek właśnie o 11:00.

KADRA
Bramkarze: Bartosz Golik, Sebastian Duda, Dawid Witek, Wojciech Węglarz
Gracze z pola: Daniel Kamiński, Olivier Lazar, Szymon Zielonka, Kajetan Kunka, Bartosz Marchewka, Dominik Dudek, Daniel Kaletka, Mateusz Michalski, Amadeusz Musiał, Kacper Tabiś, Adam Warzecha, Bartosz Waśkiewicz, Wojciech Widera, Mateusz Wolner, Mateusz Woźniak, Bartosz Chwila, Bartosz Hein, Tomasz Kołek, Mateusz Muller, Radosław Nogal, Daniel Olszewski, Patryk Ostrowski, Paweł Poniatowski, Daniel Wieczorek, Daniel Skrobek, Piotr Kołodziej, Kamil Adamczyk, Kamil Kunka, Artur Mkrtchyan, Szymon Ogorzelski, Adrian Pietrzyk, Krzysztof Ruszkowski, Damian Starowicz, Bartosz Świtała, Michał Wita, Fabian Wlaź.

TERMINARZ
21.08: Górnik Zabrze – Rozwój
28.08: Rozwój – Stadion Śląski
1.09: Podbeskidzie – Rozwój
4.09: Rozwój – UKS Ruch
11.09: Rekord – Rozwój
18.09: Rozwój – GKS Katowice
25.09: Odra – Rozwój
2.10: Rozwój – GKS Tychy
9.10: Jastrzębie – Rozwój
16.10: Rozwój – Ruch SA
23.10: MSPN Górnik – Rozwój
30.10: Rozwój – Polonia
6.11: Zagłębie – Rozwój
13.11: ROW – Rozwój
20.11: Rozwój – Czarni-Góral

foto: Szymon Kępczyński, źródło: własne