Rozwój – Skra Częstochowa 0:1. Trzecia zimowa porażka


olo_lazar_skra_czestochowa

Nasza drużyna uległa minimalnie liderowi tabeli III grupy trzeciej ligi w trwającym ponad 100 minut (3×35) i rozgrywanym w tercjach sparingu.

Jedyny gol padł w końcówce I tercji i był udokumentowaniem przewagi, który w tym okresie gry miała drużyna z Częstochowy. Sparing z rywalem z rodzinnych stron zakończył się pechowo dla Przemysława Mońki. Pochodzący z Krzepic boczny obrońca Rozwoju w 30. minucie po jednym ze starć został trafiony w głowę, polała się krew i udał się do szatni z pokaźnym opatrunkiem.

Druga i trzecia tercja – w tej ostatniej zagrało liczne grono naszej młodzieży – były już dużo bardziej wyrównane. Tak naprawdę jednak, o klarowną okazję na wyrównanie było Rozwojowi trudno. Najgroźniej w polu karnym Skry zrobiło się po rzucie rożnym i ekwilibrystycznym uderzeniu Michała Czekaja, po którym piłka poszybowała nad poprzeczką.

Częstochowianie mają patent na drugoligowców. Wcześniej tej zimy pokonali GKS Bełchatów (4:2) i Garbarnię Kraków (3:0). Temu patentowi nie oparliśmy się i my. Była to trzecia porażka (po 0:1 z Szombierkami Bytom i 1:4 z Ruchem Chorzów) w piątym zimowym sparingu zespołu z ul. Zgody 28. Ten kolejny rozegramy w najbliższą środę z czwartoligową Przemszą Siewierz. Start o 16:30 na „Kolejarzu”.

Protokół meczowy
zimowy mecz kontrolny nr 5
sobota, 3 lutego, godz. 11:00, boisko MOSiR „Kolejarz” przy ul. Alfreda

Rozwój Katowice – Skra Częstochowa 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
0:1 – Nocoń, 34 min

Rozwój Katowice: Witek – Mońka (30. Tabiś), Kunka, Gałecki, Gancarczyk, Łączek – Wróbel, Kamiński, Płonka, Kowalski – Paszek.
II tercja: Soliński – Paszek, Szeliga, Gałecki, Gancarczyk, Łączek – Tabiś, Kowalski, Płonka, Wróbel – Żak.
III tercja: Golik – Lazar, Kunka, Czekaj, Szeliga, Kaletka – Tabiś, Barwiński, Baranowicz, Olszewski– Żak oraz Zielonka, Dudek, Gembicki.
Trenerzy Michał MAJSNER i Rafał BOSOWSKI.

foto: Szymon Kępczyński