Czas na derby! [ZAPOWIEDŹ]


W sobotę o godz. 11:00 przy Asnyka 27 odbędą się derby Katowic między Rozwojem a Spartą w ramach 20. kolejki rozgrywek I grupy IV ligi śląskiej. Wstęp na trybuny wolny.

Spotkanie dwóch katowickich zespołów zapowiada się bardzo interesująco. Raz – że znamy się doskonale. W Sparcie nie brakuje zawodników z przeszłością w Rozwoju, by wspomnieć Kamila Łączka, Bartosza Sobotkę, Kamila Bętkowskiego, Mateusza Mazurka czy – to historia najnowsza – Bartosza Chwilę. W poprzednich latach, gdy Sparta grała jeszcze w „okręgówce”, regularnie rozgrywaliśmy sparingi, sztaby szkoleniowe utrzymywały dobre relacje.

Dwa – rywale, choć są beniaminkiem, przed sezonem zgłaszali wysokie aspiracje i znajduje to potwierdzenie na boisku, bo są obecnie wiceliderem tabeli, gromadząc o 6 punktów mniej od lidera z Podlesia, a o 9 punktów więcej niż Rozwój. Są gośćmi, ale znają nasz obiekt, na którym zanotowali w tym sezonie dwa bezbramkowe remisy w roli gospodarza: na inaugurację sezonu z Szombierkami, a potem jeszcze ze Szczakowianką Jaworzno.

Trzy – Sparta wiosną spisuje się wyśmienicie, zanotowała komplet zwycięstw, przed tygodniem rozbiła na „Rapidzie” MKS Myszków po dubletach Marcina Przybylskiego i Grzegorza Goncerza, będącego nazwiskiem, które w realiach IV ligi przyciąga na trybuny i jest osobistością, a z Rozwojem – wspomnijmy – rywalizował w derbach Katowic już lata temu, jeszcze na zapleczu ekstraklasy, broniąc barw GieKSy.

Cztery – Rozwój w tej rundzie też jest nieźle dysponowany. Przegraliśmy dotąd jedynie na rozpoczęcie rundy z Victorią Częstochowa, w trzech kolejnych spotkaniach zgarniając 7 punktów i opuszczając pojemną w tym roku strefę spadkową. W poprzednim domowym spotkaniu, z Zagłębiem II Sosnowiec, odnieśliśmy zwycięstwo 3:0 w bardzo dobrym stylu i chcemy iść za ciosem.

Ale – po piąte – Sparta z pewnością będzie chciała zrewanżować się za przegrane derby z września, kiedy to na „Rapidzie” skończyło się 2:1 dla nas po bramkach Olafa Baranowicza i Oliwiera Kwiatkowskiego. Dla przeciwnika to jedna z ledwie czterech porażek w tym sezonie.

Po szóste – pogoda ma być piękna, wstęp na trybuny wolny. Zapraszamy. Wpadaj na derby!

Rozwój Katowice – Sparta Katowice
20. kolejka I grupy IV ligi śląskiej
sobota, 6 kwietnia, godz. 11:00, Asnyka 27

Sędzia: Mateusz Bielawski (Katowice).