Rozwój – Stal Brzeg 2:1. Wygrali we mgle


mgla_brzeg_

Nasza drużyna odniosła kolejne sparingowe zwycięstwo z trzecioligowcem. Dwa gole w szare sobotnie popołudnie strzelił Daniel Paszek.

Rozwój zanotował drugą z rzędu wygraną z przedstawicielem III grupy trzeciej ligi. W środę na „Kolejarzu” odprawiliśmy z kwitkiem BKS Stal Bielsko-Biała 3:0. W sobotę na boisku przy ul. Alfreda znów padły trzy gole, tyle że – po pierwsze – tym razem do siatki trafiły oba zespoły, a po drugie – inna była aura, bo sparing z rywalem z Brzegu rozgrywany był w dużej mgle, która ograniczała widzom widoczność.

W pierwszej połowie bramki nie padły, nie było też zbyt wielu klarownych okazji, co nie zmienia jednak faktu, że działo się sporo. Rozwój miał inicjatywę, gra była szybka, a momentami ze strony wicelidera trzeciej ligi – wręcz ostra. Przekonał się o tym Bartosz Baranowicz. Nasz 15-latek po upływie mniej więcej dwóch kwadransów został trafiony przez jednego z rywali butem w twarz i opuścił boisko. Niedługo potem „Bary”… zgłaszał już jednak akces do gry, pokazując jedynie zadrapanie na nosie.

Oba gole dla Rozwoju były w sporej mierze dziełem duetu Daniel Paszek – Przemysław Mońka. W 52. minucie Mońka dogrywał, a Paszek po rękach bramkarza trafił do siatki. W 61. minucie z kolei Mońka wyszedł „oko w oko” z golkiperem brzeżan, przegrał ten pojedynek, ale… arbiter uznał, że był faulowany przez jednego z defensorów. Do rzutu karnego podszedł „Pacho” i z 11 metrów nie pomylił się.

Najpiękniejsze trafienie dnia zapisała jednak na swoim koncie Stal (w której składzie pojawili się m.in. byli zawodnicy Rozwoju, Kamil Zalewski i Dawid Kaszok). W 75. minucie wywalczyła rzut wolny tuż przed naszą „szesnastką”. Marcin Nowacki, czyli pomocnik z ekstraklasowym doświadczeniem, kapitalnym mierzonym uderzeniem w górny róg nie dał szans Bartoszowi Golikowi.

Dla Rozwoju była to druga tej zimy wygrana w trzeciej sparingowej próbie. W najbliższą środę o godz. 11:30 na „Kresach” zmierzymy się z Ruchem Chorzów.

Dodajmy, że wcześniej na „Kolejarzu” grali dziś nasi juniorzy, pokonując czwartoligowych seniorów Szczakowianki Jaworzno 3:0. Gole strzelili Bartosz Marchewka, Szymon Zielonka i Robert Woźniak.

Protokół meczowy
zimowy mecz kontrolny nr 3
sobota, 27 stycznia, godz. 16:00, boisko MOSiR „Kolejarz” przy ul. Alfreda

Rozwój Katowice – Stal Brzeg 2:1 (0:0)
1:0 – Paszek, 52 min
2:0 – Paszek, 61 min (karny)
2:1 – Nowacki, 75 min (wolny)

Rozwój Katowice: Soliński (46. Golik) – Mońka, Gałecki (60. Gancarczyk), Czekaj, Gancarczyk (46. Kunka), Łączek – Tabiś, Barwiński, Baranowicz (29. Szeliga), Kowalski – Paszek.
Trenerzy Rafał BOSOWSKI i Michał MAJSNER.

foto: Szymon Kępczyński