Rozwój wiceliderem Pro Junior System


rozwoj widzew marchewka tb neews

Nasza drużyna, która – można to napisać z przymrużeniem oka – „broni tytułu” w drugoligowej klasyfikacji Pro Junior System, po ośmiu kolejkach tego sezonu ustępuje jedynie Ruchowi Chorzów.

Rozwój zgromadził w klasyfikacji PJS 3170 punktów. Przyczynili się do tego Bartosz Golik (1440), Kajetan Kunka (882) i Bartosz Baranowicz (848), którzy jako wychowankowie punktują podwójnie. Przypomnijmy, że aby zawodnik był uwzględniany w klasyfikacji, musi rozegrać co najmniej 5 meczów i łącznie spędzić na boisku 270 minut. Tego warunku nie wypełnili na razie Bartosz Marchewka, Daniel Kaletka, Daniel Kamiński, Sebastian Olszewski i Patryk Gembicki.

W tabeli PJS ustępujemy jedynie Ruchowi Chorzów. „Niebiescy” zapisali na swoim koncie aż o 814 punktów więcej, mając w swoich szeregach regularnie grających wychowanków Dominika Małkowskiego, Mateusza Bogusza i Artura Balickiego czy młodzieżowca Mateusza Bartolewskiego.

Siarka Tarnobrzeg, triumfator z sezonu 2016/17, z którą do końca walczyliśmy też o zwycięstwo w PJS w minionych rozgrywkach, jest na razie tuż za podium. Czołową trójkę uzupełnia nasz sobotni rywal, niepokonany dotąd GKS Bełchatów. Więcej TUTAJ.

PJS 6.09.18

Przypomnijmy, że ideą Pro Junior System jest nagradzanie przez PZPN klubów z trzech najwyższych klas rozgrywkowych, które w największym wymiarze czasowym korzystają z młodzieżowców i wychowanków. Pamiętać trzeba jednak, że PZPN nagradza w Pro Junior System tylko te kluby, które zdołają co najmniej utrzymać się w danej klasie rozgrywkowej. PZPN na nagrody w Pro Junior System przeznacza 13 milionów złotych. 4 miliony przypadły drugiej lidze. Premiowanych nagrodami finansowymi jest siedem miejsc (1,1 mln, 0,8 mln, 0,7 mln, 0,5 mln, 0,4 mln, 0,3 mln i 0,2 mln).

Rok 2016 Rozwój zakończył w PJS na 8. miejscu (8246 pkt). Miniony, zwycięski sezon, pozwolił nam zgromadzić 17046 pkt.

foto: Tomasz Błaszczyk