Rozwój wznowił treningi


Drużyna Rozwoju Katowice w poniedziałek spotkała się na Asnyka, wznawiając treningi po świąteczno-noworocznej przerwie.

W zajęciach pod okiem trenerów Tomasza Wróbla i Rafała Bosowskiego wzięło udział 26 zawodników, tworzących kadrę przygotowującą się do zmagań IV ligi śląskiej i I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych: Mateusz Bałos, Olaf Baranowicz, Piotr Barwiński, Wojciech Bielec, Mateusz Brewczyk, Oskar Brzeziński, Fabian Cieślar, Mateusz Draga, Michał Flak, Bartosz Golik, Szymon Jarek, Oliwier Jarosz, Jakub Haładyń, Mikołaj Holeczek, Daniel Kaletka, Oliwier Kwiatkowski, Jakub Myśliwczyk, Igor Rogowski, Mateusz Rzeszowski, Tomasz Semik, Wiktor Skroch, Robert Woźniak, Tomasz Wroza, Cezary Ziarkowski, Maksymilian Zieliński, Mateusz Zdebel.

Jutro, kiedy trenować będziemy w hali przy Mikołowskiej – wcześniej mając jeszcze w planach sesję zdjęciową – do zespołu dołączą bramkarze wracający z tradycyjnego corocznego zgrupowania w Szalowej: Jan Adamiec, Wojciech Białek, Juliusz Bryła i Maciej Nowak. Nieobecni byli zawodnicy leczący od dłuższego czasu urazy: Szymon Andrejczyk i Miłosz Machalski, a – niestety tradycyjnie – zza linii bocznej zajęciom przyglądał się Patryk Gembicki, wyłączony z gry od drugiej kolejki, który oczekuje na styczniową konsultację kardiologiczną. Na trening wybiegli już za to Fabian Cieślar i Bartosz Golik – choć oszczędzając się jeszcze i nie biorąc udziału w końcowych gierkach.

Już w piątek o 13:00 na Asnyka zmierzymy się z juniorami Górnika Zabrze. Będzie to już drugi mecz Rozwoju na nowym stadionie. W grudniu pokonaliśmy wicelidera IV ligi Gwarka Ornontowice 1:0 po bramce Kajetana Kunki, który w końcówce poprzedniego roku wyleczywszy kontuzję trenował z naszym zespołem, ale póki co szuka klubu w wyższej lidze. W wyższej lidze sprawdza się też Dawid Ciszewski. Nasz środkowy pomocnik w tym tygodniu przebywa na testach w Pniówku Pawłowice, czyli dziewiątej drużynie tabeli III grupy trzeciej ligi.

Zimą czeka nas łącznie jeszcze co najmniej 9 sparingów oraz zgrupowanie w Busku-Zdroju. Większość meczów rozegramy na Asnyka, by jak najlepiej przyzwyczaić się do naszego nowego boiska. Start rundy wiosennej – w drugi weekend marca, kiedy podejmiemy Ruch Radzionków.

ZIMA 2022/23 ROZWOJU KATOWICE
9 stycznia: pierwszy trening w 2023 roku
13 stycznia: sparing Rozwój – Górnik Zabrze CLJ (13:00, Asnyka)
21 stycznia: sparing Rozwój – Zagłębie II Sosnowiec (12:00, Asnyka)
25 stycznia: sparing Gwarek Tarnowskie Góry – Rozwój
28 stycznia: sparing Rozwój – Orzeł Miedary (12:00, Asnyka)
28 stycznia – 5 lutego: wolne
8 lutego: sparing Cracovia CLJ – Rozwój Katowice
11 lutego: sparing Odra II Opole – Rozwój 
18 lutego: sparing Rozwój – GKS II Tychy (12:00, Asnyka)
19 – 25 lutego: zgrupowanie w Busku-Zdroju
22 lutego: sparing AKS Busko-Zdrój – Rozwój
4 marca: sparing Rozwój – Sparta Zabrze (12:00. Asnyka)
11-12 marca: inauguracja rundy wiosennej IV ligi śląskiej (Rozwój – Ruch Radzionków)