Sięgnąć po drugie zwycięstwo – gramy z beniaminkiem na „Kolejarzu”


W sobotę o 11:00 Rozwój Katowice podejmie przedostatnią w tabeli Unię Rędziny w ramach 6. kolejki rozgrywek I grupy IV ligi śląskiej.

Choć mieliśmy świadomość, jak niełatwy jest dla nas terminarz na początku przygody z I grupą IV ligi śląskiej, to zarazem po cichu liczyliśmy na większą zdobycz niż ta, która widnieje na koncie Rozwoju po pięciu kolejkach nowego sezonu. Nasza drużyna ugrała 4 punkty, wracając na tarczy z wyjazdów do Jaworzna, Częstochowy i – przed tygodniem – Radzionkowa. Całą dotychczasową zdobycz uzyskaliśmy na „Kolejarzu”, remisując z Podlesianką i pokonując Unię Dąbrowa Górnicza. Teraz liczymy na pójście za tym domowym ciosem i drugie w sezonie zwycięstwo podopiecznych Tomasza Wróbla, które pozwoliłoby oddalić się nieco od dołu tabeli. Na razie plasujemy się na odległej 13. pozycji.

Nasz sobotni rywal, Unia Rędziny, zajmuje przedostatnie miejsce. Wyprzedza tylko mającą komplet porażek Jedność 32 Przyszowice. Unia to beniaminek rozgrywek. Dotąd jedyny punkt wywalczyła dwa tygodnie temu w Bytomiu, gdzie zremisowała 1:1 z Szombierkami i już sam ten rezultat świadczy o tym, że o żadnym lekceważeniu przeciwnika czy swobodnym podejściu do sobotniego meczu w naszych szeregach mowy być nie może. Ponadto rędzinianie ulegli u siebie Śląskowi Świętochłowice 0:2, MKS-owi Myszków 1:3 i – w poprzedniej kolejce – Gwarkowi Ornontowice 1:4. Wracali też na tarczy z Łazisk Górnych (0:3), a po drodze odpadli jeszcze z podokręgowego Pucharu Polski, ulegając przedstawicielowi klasy okręgowej, Pogoni Kamyk, po rzutach karnych.

Unia wróciła na szczebel IV-ligowy po 9 latach. Rywalizowała już tu od 2008 do 2012 roku. Potem przez sześć sezonów grała nawet w A-klasie. W poprzednim sezonie wygrała częstochowsko-lubliniecką „okręgówkę” z 9-punktową przewagą nad KS Panki, między wrześniem a czerwcem mogła pochwalić się imponującą serią 24 spotkań bez porażki, z których aż 22 wygrała. Szkoleniowcem drużyny z Rędzin jest Oskar Operacz, a najbardziej znanym zawodnikiem – Mariusz Przybylski. 39-latek na boiskach ekstraklasy, w Polonii Bytom i Górniku Zabrze, zaliczył ponad 150 występów.

Dla Rozwoju będzie to druga i ostatnia w tej rundzie konfrontacja z beniaminkiem. Zremisowaliśmy wcześniej ze wspomnianą Podlesianką, która weszła do IV ligi z drzwiami i futryną, zdobyła 10 punktów i strzeliła 16 goli – najwięcej nie tylko w naszej grupie, ale całej śląskiej IV lidze.

W sobotnim meczu trener Tomasz Wróbel nie będzie mógł skorzystać z kontuzjowanych Roberta Woźniaka i Oliviera Lazara, taki komunikat towarzyszyć będzie nam najpewniej już do końca 2021 roku. Choć przed nami dopiero szósta kolejka, już teraz za cztery żółte kartki pauzować musi z kolei lider naszego środka pola Szymon Zielonka.

Początek meczu tradycyjnie o 11:00, wstęp bezpłatny. Transmisji nie będzie, dla nieobecnych przeprowadzimy tekstową relację live na rozwoj.info.pl. Do zobaczenia na „Kolejarzu”.

Rozwój Katowice – Unia Rędziny
6. kolejka I grupy IV ligi śląskiej
sobota, 11 września, godz. 11:00, MOSiR „Kolejarz”, ul. Alfreda 1

foto: Kuba Dworczak/slaskisport.tv