Śląski ZPN – Rozwój 1:2. Pierwszy sparing na plus


Nasza drużyna po bramkach Mateusza Września i Marcina Kowalskiego wygrała spotkanie kontrolne z kadrą województwa śląskiego, przygotowującą się do startu w Pucharze Regionów.

Sobotni sparing, rozgrywany na bocznym boisku Stadionu Śląskiego, lepiej rozpoczął się dla kadry województwa, złożonej z zawodników występujących w niższych ligach bez profesjonalnych kontraktów, a prowadzonej przez świetnie znanego nam przy Zgody Damiana Galeję. Nasi przeciwnicy już w 3. minucie wyszli na prowadzenie. Odpowiedź Rozwoju mogła być natychmiastowa, lecz Mateusz Wrzesień zmarnował rzut karny, którego wcześniej sam wywalczył. Jego strzał obronił bramkarz. I – jak się okazało – nie była to jedyna niewykorzystana tego dnia przez nasz zespół „jedenastka”.

W 45. minucie starą piłkarską prawdę o tym, że poszkodowany nie powinien podchodzić do „wapna”, potwierdził Daniel Paszek. W tej sytuacji mieliśmy jednak więcej szczęścia, bo ze skuteczną dobitką zdołał pospieszyć Wrzesień i do przerwy był remis. Decydująca o wyniku bramka padła w 87. minucie. Bardzo ładne lewą nogą dośrodkował Daniel Kamiński, z czego użytek zrobił Marcin Kowalski, trafiając do siatki efektownym „szczupakiem”.

Już w 20. minucie wskutek urazu boisko opuścił Michał Płonka. Naszego kapitana „pociągnął” mięsień dwugłowy. Drobny uraz wyeliminował z kolei z udziału w sparingu Damiana Niedojada. Nasz napastnik ma wznowić treningi już w nadchodzącym tygodniu.

Kolejny sparing Rozwój rozegra za tydzień. Zmierzymy się z czwartoligową Spójnią Landek, a więc drużyną, z którą graliśmy kontrolnie już w październiku. Przy Zgody 28 padł wtedy bezbramkowy remis.

Protokół meczowy
zimowy mecz kontrolny nr 1
sobota, 19 stycznia, godz. 11:00, boczne boisko Stadionu Śląskiego w Chorzowie

Śląski ZPN – Rozwój Katowice 1:2 (1:1)
1:0 – Bysiec, 3 min
1:1 – Wrzesień, 45 min
1:2 – Kowalski, 87 min (głową, asysta Kamiński)

Śląski ZPN: Żerdka – Cichecki, Cymerys, Iwan, Żołna – Derlatka, Kaiser, Łazowski – Leszczyński, Rasek, Bysiec.
II połowa: Żerdka (60. Fościak) – Sewerin, Cymerys (71. Derlatka), Iwan (81. Cymerys), Rajca – Boczar, Wilk, Łazowski (60. Żołna) – Zdrzałek, Dyrda, Jaworzyn.
Trener Damian GALEJA.

Rozwój Katowice: Soliński – Gubała, Barwiński, Gancarczyk, Łączek – Olszewski, Płonka (20. Lazar), Baranowicz, Paszek – Gembicki, Wrzesień.
II połowa: Neugebauer – Kaletka, Lepiarz, Gałecki, Mońka – Wroza, Kuliński, Lazar, Kamiński – Wrzesień (70. Kowalski), Woźniak.
Trenerzy Rafał BOSOWSKI i Marek KONIAREK.

foto: Tomasz Błaszczyk