Sławomir Mogilan prezesem Rozwoju Katowice. Znamy skład zarządu klubu


slawomir_mogilan_prezes

Na czwartkowym walnym zebraniu sprawozdawczo wyborczym wybrano nowe władze naszego klubu.

Zarząd będzie działał w trzyosobowym składzie. Na jego czele stać będzie Sławomir Mogilan, a pozostałymi dwoma członkami zarządu w roli wiceprezesów będą Paweł Wawoczny i Marcin Nowak.

Cała ta trójka to oczywiście postacie świetnie w Rozwoju znane i związane z klubem od wielu lat. Sławomir Mogilan, nowy prezes, przeszedł przy Zgody 28 drogę od zawodnika, aż po trenera, działacza i prezesa. Występował w trzecioligowym zespole, prowadził grupy juniorskie czy młodzieżowe, wychował wielu graczy, którzy wypłynęli potem na szersze wody, na czele z Arkadiuszem Milikiem, Przemysławem Szymińskim, Konradem Nowakiem czy Wojciechem Królem, z którymi w 2011 roku świętował zdobycie medalu mistrzostw Polski juniorów młodszych. Był też szkoleniowcem zespołu rezerw. Ostatnio pełnił funkcję wiceprezesa zarządu ds. sportu młodzieżowego. Jest też dyrektorem działającej od niedawna Akademii Piłkarskiej Rozwoju Katowice.

Uzupełniający skład zarządu wiceprezesi Paweł Wawoczny i Marcin Nowak to również osoby, które od dawien dawna na co dzień można spotkać w naszym budynku klubowym. Wawoczny to najlepszy strzelec w historii Rozwoju Katowice, trener grup młodzieżowych, trener-koordynator, którego głos kojarzymy wszyscy, bo od lat użycza nam go pełniąc na domowych meczach rolę spikera. Najmłodszy w zarządzie Marcin Nowak z kolei trafił na Zgody 28 jako trampkarz, bywał kierownikiem zespołu, jest założycielem oficjalnej strony internetowej klubu rozwoj.info.pl. Od 2009 roku jest dyrektorem klubu.

W porównaniu z poprzednią kadencją, do jednej zmiany doszło w komisji rewizyjnej. Jej członkiem został Krzysztof Buffi, zastępując – z wiadomych względów – nowego wiceprezesa Pawła Wawocznego. Przewodniczącym komisji rewizyjnej pozostał Rafał Lis, a sekretarzem – Marek Kolonko.

Od 18 sierpnia Rozwój pozostawał bez prezesa – odkąd rezygnację złożył prof. Zbigniew Waśkiewicz, stojący na czele klubu od ponad dwóch lat. Wcześniej rolę wiceprezesów pełnili z kolei Jarosław Jambor, Jacek Albrecht, Michał Miliczek, Zbigniew Dziura i oczywiście Sławomir Mogilan, a członkiem zarządu był Andrzej Paszkiewicz.

Wszystkim składamy ogromne podziękowania za wkład w rozwój naszego Rozwoju!

foto: Szymon Kępczyński