Sobota Rozwoju w Siewierzu. Podtrzymać serię!


Z nadzieją na trzecie z rzędu ligowe zwycięstwo uda się w sobotnie popołudnie drużyna Rozwoju Katowice do Siewierza na konfrontację z Przemszą w ramach 7. kolejki rozgrywek I grupy IV ligi śląskiej.

Przemsza to przeciwnik, z którym dotąd układało nam się na IV-ligowym szlaku. W dwóch poprzednich sezonach wygraliśmy z nią czterokrotnie – 2:1 i 1:0 w Siewierzu, 3:0 na „Kolejarzu” i 6:0 na Asnyka w ostatnim domowym spotkaniu rundy wiosennej 2023.

Nie pozostaje nam nic innego niż wyrazić nadzieję na podtrzymanie dobrej serii – i zarazem tej, którą staramy się śrubować obecnie. Mamy na koncie dwa kolejne zwycięstwa – 2:1 ze Spartą na „Rapidzie w derbach Katowic oraz 5:0 z Szombierkami Bytom. To pozwoliło nam na złapanie oddechu po kiepskim początku sezonu i przesunąć się w stronę środka tabeli. Jesteśmy jednym z czterech zespołów legitymujących się po 6 kolejkach 9-punktowym dorobkiem. Tyle mają też Szczakowianka Jaworzno, MKS Myszków i… Przemsza. Nasz najbliższy przeciwnik na boisku zapracował co prawda na 7 „oczek”, ale dwa pozostałe zgarnął walkowerem za zremisowane spotkanie z Podlesianką, w którego końcówce nasi sąsiedzi nie dopełnili obowiązku gry młodzieżowcem. Nie licząc tego zdarzenia, siewierzanie przed własną publicznością w tym sezonie jeszcze nie wygrali, ulegając ponadto Sparcie 1:2 i Unii Dąbrowa Górnicza 1:3.

Nie ulega jednak wątpliwości, że czeka nas ciężka przeprawa. Przemsza wchodziła w 2023 rok z nożem na gardle, poważnie zagrożona spadkiem, ale wykonała zadanie i punktuje solidnie. Układając tabelę od marca, zespół trenera Mateusza Mańdoka jest solidnym przedstawicielem środka tabeli. Przed laty w jego szeregach aż roiło się od zawodników z Rozwojem w CV, awanse w roli szkoleniowca świętował w Siewierzu nasz wieloletni kapitan Rafał Lis. Dziś ta brygada „ex-rozwojowców” jest znacznie mniej liczna, stanowią ją Maciej Tora i – od tego lata po przenosinach z Unii Kosztowy – Maciej Wolny.

Obaj świętowali w naszym klubie awans do drugiej ligi. Najbardziej znanym piłkarzem Przemszy jest Dawid Jarka, napastnik mający na koncie bramki zdobywane w ekstraklasie. Dziś najlepszy strzelec naszych rywali to Damian Adamiecki. Tak jak Mateusz Zachara i Alan Jaworski z Myszkowa, może pochwalić się 6 trafieniami. Hat tricka ustrzelił przed tygodniem w zwycięskim – 5:4 – szalonym spotkaniu w Myszkowie.

Nastroje w naszej drużynie po dwóch ostatnich zwycięstwach poprawiły się, choć nadal nie brakuje nam problemów kadrowych. Jak to powiedział trener Bosowski – trudne momenty nas konsolidują, dlatego z wiarą w ich przezwyciężenie ruszymy w sobotę do Siewierza.

Przemsza Siewierz – Rozwój Katowice
7. kolejka I grupy IV ligi śląskiej
sobota, 16 września, godz. 16:00, Siewierz, ul. Sportowa 1

Sędzia: Tomasz Barański (Częstochowa).

foto: administrator