Sobota Rozwoju w Zawierciu. Wrócić na zwycięską ścieżkę…


Zamykająca tabelę i mająca na koncie 17 kolejnych porażek Warta będzie rywalem naszego przetrzebionego absencjami zespołu w pierwszym z pięciu ostatnich meczów sezonu IV ligi śląskiej.

Już tylko pięć kolejek pozostało do rozegrania w sezonie zasadniczym IV ligi śląskiej. Nasza drużyna, zajmująca 3. miejsce w tabeli ze stratą 4 punktów do Piasta II Gliwice oraz takim samym dorobkiem oraz gorszym bilansem bezpośrednich starć od mających jeszcze w zanadrzu zaległe spotkanie sąsiadów z Podlesia. Wsteczne odliczanie od pięciu, przy malejących szansach na końcowy sukces, zaczynamy w sobotnie popołudnie w Zawierciu. Tam zmierzymy się z zamykającą tabelę Wartą.

Nasi rywale zdobyli najmniej punktów (5), strzelili najmniej (24), a stracili najwięcej (89) goli. Jedyne zwycięstwo odnieśli w 7. kolejce w Sosnowcu, pokonując rezerwy Zagłębia 5:3. Poza tym w pierwszych dwóch kolejkach sezonu zremisowali 1:1 z Victorią Częstochowa i Przemszą Siewierz. Obecnie mają na koncie passę 17 ligowych porażek. Tę ostatnią ponieśli w minioną środę, ulegając u siebie MKS-owi Myszków 1:3 w zaległym spotkaniu 24. kolejki. Zawodnikiem Warty jest m.in. Kamil Figura, bramkarz z rocznika 2005, który jeszcze jesienią był członkiem drużyny juniorów starszych Akademii Piłkarskiej Rozwoju.

Jesienią na „Kolejarzu” pokonaliśmy zawiercian 4:1, z kolei w poprzednim sezonie u siebie wygraliśmy z nimi 5:1, a na wyjeździe przegraliśmy 0:1. Teraz do konfrontacji z Wartą przystąpimy po trzech kolejnych występach bez zwycięstwa – domowych remisach w dramatycznych okolicznościach ze Szczakowianką i Podlesianką, przedzielonymi porażką 1:3 w Dąbrowie Górniczej.

Sytuacja kadrowa naszego zespołu jest trudna, bo listę kontuzjowanych obok Roberta Woźniaka i Cezarego Ziarkowskiego uzupełnił Maksymilian Zieliński, a trzy mecze pauzy za czerwoną kartkę obejrzaną w derbach Katowic odpokutować musi Szymon Jarek. Poza tym kilku innych zawodników zmagało się w tym tygodniu z urazami, będącymi pochodną twardego boju z sąsiadami z Podlesia. Niezależnie od tego, w sobotnie popołudnie celem drużyny trenera Tomasza Wróbla muszą być 3 punkty, utrzymujące nas jeszcze w walce o najwyższe cele.

Warta Zawiercie – Rozwój Katowice
26. kolejka I grupy IV ligi śląskiej
sobota, 13 maja, godz. 17:00, stadion w Zawierciu, ul. Moniuszki 10

Sędzia: Rafał Arendarczyk (Niedzica).

foto: administrator