[SPARING #1] Rozwój – Piast II Gliwice 1:2


Minimalną porażką zakończył się pierwszy sparing naszej drużyny w przerwie zimowej sezonu 2023/24.

Niecały miesiąc temu bezbramkowo zremisowaliśmy z rezerwami gliwickiego ekstraklasowicza mecz o IV-ligowe punkty, a tej soboty doszło do szybkiego rewanżu na sparingowym gruncie. Rozwój wystąpił w jeszcze młodszym składzie niż zwykle, w meczowej kadrze pojawiło się aż 13 juniorów z roczników 2005-07, w tym Kacper Musioł, Jan Dybczyk czy Filip Krawczyk, którzy wcześniej nie mieli jeszcze okazji wystąpić w żadnym meczu naszej pierwszej drużyny.

Tuż przed końcem I połowy straciliśmy gola do szatni z rzutu karnego. Po przerwie wyrównaliśmy za sprawą ładnego uderzenia Fabiana Cieślara, ale ostatnie słowo należało do gości. Juliusz Bryła, nasz bramkarz – ten sezon rozgrywa na wypożyczeniu w Unii Kosztowy, będąc jej kapitanem – został pokonany efektownym strzałem pod poprzeczkę.

Jeśli nie stanie się nic nieprzewidzianego i nie dojdzie do zmiany planów, dla Rozwoju był to najprawdopodobniej ostatni tegoroczny mecz. Podopieczni Rafała Bosowskiego trenować będą aż do połowy grudnia.

Protokół meczowy
sparing nr 1 – zima 2023/24
sobota, 25 listopada, godz. 13:45, Asnyka 27

Rozwój Katowice – Piast II Gliwice 1:2 (0:1)
0:1 – Pankowski, 45 min (karny)
1:1 – Cieślar, 67 min
1:2 – testowany, 74 min

Rozwój Katowice: Adamiec – M. Krawczyk, Myśliwczyk, Semik, Wroza, F. Krawczyk, Marzec, Jastrzembski, Całka, Zieliński, Kręcichwost.
Grali także: Bryła, Ludwig, Haładyń, Gembicki, Musioł, Brzeziński, Cieślar, Andrejczyk, Zdebel, Dybczyk, Ziarkowski.
Trener Rafał BOSOWSKI.