Sparing: AKS Busko-Zdrój – Rozwój 0:4


Po golach Roberta Woźniaka, Oliwiera Kwiatkowskiego, Szymona Jarka i Mateusza Dragi nasz zespół wygrał z miejscowym czwartoligowcem w swoim pierwszym sparingu podczas zgrupowania w Busku-Zdroju.

Przewaga Rozwoju przez cały sparing nie podlegała dyskusji i była dokumentowana kolejnymi golami. Przez 65 minut graliśmy z 10. drużyną czwartej ligi świętokrzyskiej składem bardzo seniorskim jak na nasze realia i ten fragment wygraliśmy 3:0. Na ostatnie 25 minut trener Tomasz Wróbel desygnował ekipę złożoną z juniorów, którzy dołożyli jeszcze trafienie nr 4, gdy Mateusz Draga głową zamknął centrę Wojciecha Bielca z rzutu rożnego.

Dla Rozwoju to siódma wygrana w dziewiątym tej zimy sparingu. Dwa – z Gwarkiem Tarnowskie Góry i GKS-em II Tychy – kończyły się remisami. W Busku, gdzie pracować będziemy do soboty, zagramy jeszcze z Sokołem Kocmyrzów Baranówka, piątoligowcem z Małopolski. Ten mecz w piątek. Dzisiaj nasi trampkarze wygrali w Busku z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza 5:2, a jutro drużyna juniorów starszych zmierzy się z Koroną Kielce U-19.

AKS Busko-Zdrój – Rozwój Katowice 0:4 (0:2)
0:1 – Woźniak, 13 min (głową, asysta Barwiński)
0:2 – Kwiatkowski, 41 min (asysta Kaletka)
0:3 – Jarek, 55 min (asysta Woźniak)
0:4 – Draga, 79 min (głową, asysta Bielec)

skład Rozwoju: Golik – Barwiński, Haładyń, Skroch, Flak, Kaletka, Ciszewski, Wroza, Jarek, Woźniak, Kwiatkowski. Grali także: Adamiec, Semik, Myśliwczyk, Ziarkowski, Draga, Baranowicz, Cieślar, Rogowski, Bielec, Zieliński, Rzeszowski.
Trener: Tomasz Wróbel.