Sparing: porażka z rezerwami Górnika


Rozwój Katowice uległ 0:2 trzecioligowym rezerwom klubu z Zabrza w rozegranym na „Kolejarzu” sparingu.

Z przymrużeniem oka można napisać, że padła nasza twierdza na „Kolejarzu”, choć oczywiście budujemy ją przede wszystkim oficjalnymi meczami ligowymi (i być może w przyszłości pucharowymi…). Odkąd powołaliśmy jednak do życia czwartoligową drużynę, na ulicy Alfreda jeszcze nie przegraliśmy i nie mieliśmy meczu, w którym nie zdobyliśmy bramki. Teraz przyszedł ten pierwszy raz. Trzeba powiedzieć, że z tak wymagającym rywalem, jak grający na co dzień w trzeciej lidze Górnik II Zabrze, dotąd się nie mierzyliśmy.

Oba gole straciliśmy w końcówce pierwszej połowy, tego drugiego – z rzutu karnego, którego zabrzanie wywalczyli po kontrze i przewinieniu Dawida Ciszewskiego. Przy stanie 0:0 mieliśmy trzy bardzo dobre sytuacje, ale Robert Woźniak i – dwukrotnie – Mateusz Chmarek nie wstrzelili się w światło bramki. W drugiej połowie na ostatnie 25 minut na boisku zameldowali się juniorzy, sparing kończyliśmy sześcioma juniorami. W tej części gry najbliżej gola byliśmy po strzale Ciszewskiego z rzutu wolnego, obronionego przez bramkarza Górnika. W składzie przeciwnika nie brakowało znanych nam twarzy, na czele z byłymi zawodnikami Rozwoju Bartoszem Baranowiczem i Nikodemem Zielonką.

Trener Tomasz Wróbel nie miał do dyspozycji leczących urazy stoperów: Wiktora Skrocha, Mateusza Gubały i Kajetana Kunki. Cieszyło, że pierwsze występy po kontuzjach odnotowali Daniel Kaletka i Patryk Gembicki. W piątek kolejny i ostatni w tym roku sparing: na wyjeździe zmierzymy się z naszym ligowym rywalem, Podbeskidziem II Bielsko-Biała (godz. 15:30). A rewanż z Górnikiem II – już w styczniu.

Protokół meczowy
sparing
środa, 9 grudnia, godz. 13:00, MOSiR Kolejarz, ul. Alfreda 1

Rozwój Katowice – Górnik II Zabrze 0:2 (0:2)
0:1 – 37 min, 0:2 – 42 min (karny)

Rozwój Katowice: Golik (46. Cieślik) – Barwiński, Zielonka, Gasz (65. Flak) – Czenczek (65. Kaletka), Lazar (65. Kwiatkowski), Ciszewski, Wroza (65. Kazek) – Chwila (65. Jastrzembski), Woźniak, Chmarek (65. Gembicki).
Trener Tomasz WRÓBEL.

foto: administrator