Sparing: Rozwój – Orzeł Miedary 3:2


Trzeci sparing na Asnyka 27 i trzecia wygrana Rozwoju! Nasza drużyna pokonała 3:2 Orła Miedary, lidera bytomsko-zabrzańskiej klasy okręgowej.

Dwie bramki dla Rozwoju zdobył Oliwier Jarosz, jedną dorzucił Maksymilian Zieliński. Tym samym wygraliśmy z niepokonanym jesienią zespołem z Miedar, odnosząc trzecie zwycięstwo w trzecim sparingu przy Asnyka 27. W listopadzie wygraliśmy tu z Gwarkiem Ornontowice 1:0, wcześniej w styczniu – z Górnikiem Zabrze U-19 2:0. Dodając do tego dwa ostatnie wyjazdy – do Sosnowca (2:1 z rezerwami Zagłębia) i Tarnowskich Gór (1:1 z Gwarkiem) wychodzi, że w przerwie zimowej sezonu 2022/23 nasz zespół jeszcze nie przegrał.

Postawa w meczach kontrolnych, mimo że wyniki nie są oczywiście najważniejsze, musi cieszyć tym bardziej, że nasz zespół musi radzić sobie z wieloma absencjami. Dziś brakowało wszystkich zawodników z rocznika 2004, naszych maturzystów, którzy wczoraj bawili się na studniówce. Poza tym, choroba wyłączyła Dawida Ciszewskiego, a kontuzja – Roberta Woźniaka.

Teraz przed Rozwojem tydzień zaplanowanej wcześniej przerwy od wspólnych treningów. Kolejny mecz kontrolny – w sobotę 11 lutego na wyjeździe z Odrą II Opole.

Rozwój Katowice – Orzeł Miedary 3:2 (3:1)
Bramki dla Rozwoju: Jarosz 2, Zieliński.
skład Rozwoju: Adamiec – Wroza, Semik, Barwiński, Kaletka, Rzeszowski, Baranowicz, Kwiatkowski, Jarek, Zieliński, Jarosz oraz Nowak, Bałos, Cieślar, Zdebel.
Trener Tomasz WRÓBEL.