Sparing: Rozwój – Śląsk Świętochłowice 1:1


Remis z czwartoligowym rywalem w czwartym tego lata sparingu, a pierwszym rozegranym na „Kolejarzu”.

Jedynego gola dla Rozwoju strzelił Jakub Haładyń. Stoper z rocznika 2004 odnalazł się tuż przed bramką rywali po rzucie wolnym. Dośrodkowywał Dawid Ciszewski, w słupek główkował Patryk Gembicki, a „Hałi” pospieszył ze skuteczną dobitką. Nasi goście, którzy poprzedni sezon zakończyli na 12. miejscu w I grupie IV ligi śląskiej, objęli prowadzenie kwadrans wcześniej po bardzo ładnej akcji zwieńczonej uderzeniem Kamila Swikszcza do „pustaka”.

Trzeba przyznać, że w poczynaniach Rozwoju widoczne były trudy okresu przygotowawczego i zgrupowania we Władysławowie-Cetniewie. Nogi nie niosły, to rywale przez zdecydowaną większość czasu nadawali ton grze, mieli inicjatywę, budowali ataki pozycyjne. Do nas należała końcówka. W drugiej połowie niewiele brakło do zwycięskiego trafienia, słupek obijali Oliwier Kwiatkowski czy – efektownym wolejem – Patryk Gembicki.

Trener Tomasz Wróbel nie skorzystał w sobotę z… samego siebie, nieobecnego z powodów prywatnych kapitana Piotra Barwińskiego oraz doleczających urazy Bartosza Chwili i Oliwiera Gasza. Był to przedostatni sparing naszego zespołu tego lata. Pierwszy niewygrany; wcześniej pokonaliśmy Raków II Częstochowa, MKS Władysławowo i Lechię II Gdańsk. Rewanż ze świętochłowiczanami – już u nich, o punkty, w połowie września, w ramach 7. kolejki IV ligi.

Ostatni sparing zagramy we wtorek w Sierakowicach ze Startem, beniaminkiem klasy okręgowej. Początek o 18:30. Za tydzień zaczynamy walkę o stawkę. W II rundzie Pucharu Polski podokręgu Katowice zmierzymy się ze zwycięzcą pary Grunwald Halemba – Podlesianka Katowice (mecz przełożono na środek tygodnia), zaś za dwa tygodnie ligowa inauguracja w Jaworznie ze Szczakowianką.

Protokół meczowy
letni mecz kontrolny nr 4
sobota, 31 lipca, godz. 10:00, MOSiR „Kolejarz”, ul. Alfreda 1

Rozwój Katowice – Śląsk Świętochłowice 1:1 (1:1)
0:1 – Swikszcz, 30 min, 1:1 – Haładyń, 44 min (dobitka strzału Gembickiego)

Rozwój Katowice: Golik – Haładyń, Zielonka, Skroch, Kaletka, Ciszewski, Wroza, Kwiatkowski, Czenczek, Gembicki, Woźniak oraz Cieślik, Ziarkowski, Flak.
Trener Tomasz WRÓBEL.