Sparing: Rozwój – Sokół Kocmyrzów 4:0


Rozwój Katowice pokonał piątoligowy Sokół Kocmyrzów Baranówka 4:0 po dublecie Szymona Jarka oraz trafieniach Cezarego Ziarkowskiego i Mateusza Rzeszowskiego w drugim sparingu rozgrywanym podczas zimowego zgrupowania.

Listę strzelców otworzył Cezary Ziarkowski, w 4. minucie dobijając uderzenie Oliwiera Kwiatkowskiego. Szymon Jarek trafił do siatki po razie w każdej z połów, wieńcząc dogrania naszych wahadłowych – najpierw Michała Flaka, a następnie Daniela Kaletki. Wynik ustalił w 85. minucie Mateusz Rzeszowski, mocnym strzałem lewą nogą po podaniu Mikołaja Holeczka. Dla „Rzeszki”, naszego napastnika z 2006 rocznika, była to pierwsza bramka w pierwszej drużynie Rozwoju, którego jedenastkę [rzez większość drugiej połowy, po zmianach, stanowili wyłącznie juniorzy.

Dla naszej drużyny była to druga wygrana 4:0 w drugim sparingu rozegranym podczas zgrupowania w Busku-Zdroju. We wtorek w takich samych rozmiarach pokonaliśmy miejscowy AKS. Dziś kilku zawodników – Robert Woźniak, Mateusz Draga, Olaf Baranowicz czy Jakub Myśliwczyk – z powodu urazów przeciążeniowych oglądała mecz z trybun. Był to wartościowy sparing, rozegrany z rywalem zajmującym 9. miejsce w małopolskiej piątej lidze, ale budującym akcje od tyłu, starającym się grać w piłkę. Dziękujemy za 90 minut, postawę fair i życzymy powodzenia w lidze.

Trener Tomasz Wróbel:
– Gratulacje dla drużyny za rozegranie kolejnego naprawdę dobrego w moim odczuciu spotkania. Fajnie, że mogliśmy rozegrać ten sparing. Dla drużyny Sokoła nie było problemem przyjechanie tu 70 kilometrów, a przede wszystkim – chciała grać w piłkę. Widać, że trener Guja ma pomysł na grę i chce odcisnąć na niej swoje piętno. To był pożyteczny sparing. Najważniejsze, że nikomu nic się nie stało, a mimo bardzo mocnych obciążeń treningowych zaaplikowanych chłopakom na obozie nasza gra systematycznie szła do przodu. Z tego miejsca gratulacje dla wszystkich ludzi, pracującymi z tymi zawodnikami na co dzień i rodziców, którzy wychowują naprawdę fajnych chłopaków.

Rozwój po sobotnim treningu zakończy obóz i ruszy w drogę powrotną do Katowic jako zespół, który z dotychczasowych 10 sparingów rozegranych w przerwie zimowej wygrał 8, a 2 zremisował. Za 8 dni, w sobotę 4 marca, podejmiemy przy Asnyka A-klasową Spartę Zabrze. Już za 15 dni premiera ligowa – mecz otwarcia stadionu z Ruchem Radzionków, inaugurujący rundę wiosenną IV ligi śląskiej.

Rozwój Katowice – Sokół Kocmyrzów Baranówka 4:0 (2:0)
1:0 – Ziarkowski, 4 min
2:0 – Jarek, 31 min (asysta Flak)
3:0 – Jarek, 56 min (asysta Kaletka)
4:0 – Rzeszowski, 85 min (asysta Holeczek)

skład Rozwoju: Golik – Skroch, Haładyń, Barwiński, Flak, Ziarkowski, Ciszewski, Wroza, Kaletka, Kwiatkowski, Jarek. Grali także: Adamiec, Bryła, Semik, Zieliński, Rogowski, Jarosz, Brzeziński, Bielec, Rzeszowski, Bałos, Cieślar, Holeczek, Zdebel.
Trener: Tomasz Wróbel.