Sparing wiceliderów – pierwsze granie przy Asnyka!


W czwartek o 18:30 rozpocznie się pierwszy mecz Rozwoju Katowice na nowym miejskim stadionie przy Asnyka 27. Zmierzymy się sparingowo z Gwarkiem Ornontowice, który – jak my – zimuje w roli wicelidera tabeli IV ligi śląskiej.

Było otwarcie stadionu przy Asnyka, był pierwszy trening, a teraz nadszedł czas na pierwszy sparing w nowym domu Rozwoju. W czwartek znów napisze się symbolicznie historia. Nim w marcu rozegramy tam premierowy mecz ligowy – z Ruchem Radzionków – czeka nas jeszcze seria zimowych meczów kontrolnych. Zaczynamy w czwartek o 18:30 z Gwarkiem Ornontowice. Zapraszamy na Asnyka!

Na sparing trener Tomasz Wróbel zaprosił 24 zawodników, w tym jak zwykle bardzo liczną grupę juniorów – również tych, którzy w pierwszej drużynie jeszcze nie zadebiutowali, jak Maciej Nowak, Mateusz Bałos, Mateusz Zdebel czy Mateusz Rzeszowski. Dawno nie grali w niej Oskar Brzeziński i Mikołaj Holeczek, po przerwie spowodowanej urazem i odbudowywaniem formy w meczach lig A1 czy B1 melduje się Igor Rogowski, a znów strój z herbem Rozwoju założyć może też w czwartkowy wieczór trenujący od kilku tygodni z zespołem nasz wychowanek Kajetan Kunka. Z przyczyn zdrowotnych zabraknie natomiast Bartosza Golika, Fabiana Cieślara i Patryka Gembickiego, zaś Olaf Baranowicz, Szymon Jarek i Oliwier Kwiatkowski zostali zaproszeni do treningów z klubami ze szczebla centralnego.

Nasz czwartkowy rywal to – jak Rozwój – wicelider IV ligi. My zimujemy na 2. miejscu w grupie I , Gwarek – na 2. miejscu w grupie II i tak jak my zgromadził 31 punktów. Nikt nie strzelił w stawce więcej goli od ornontowiczan (32), nikt nie odniósł większej liczby zwycięstw (10), a tyle samo mają na koncie Unia Turza Śląska oraz przewodząca tabeli Polonia Łaziska Górne, przy czym jedno zostało jej zabrane wskutek walkowera. Gwarka, który zanotował jesienią u siebie komplet 6 zwycięstw, doskonale kojarzymy z bojów o punkty, bo jeszcze w poprzednim sezonie grał w „naszej” grupie I. Wygraliśmy oba mecze – 1:0 w Ornontowicach oraz 2:1 na „Kolejarzu”, finiszując na 3. pozycji, podczas gdy Gwarek był 10.

Będzie to ostatnie granie Rozwoju w 2022 roku. Raz jeszcze ponawiamy zaproszenie na Asnyka, wstęp oczywiście wolny!

Rozwój Katowice – Gwarek Ornontowice
zima 2022/23 – mecz kontrolny nr 1
czwartek, 24 listopada, godz. 18:30, stadion przy ul. Asnyka 27