Sparingi juniorów: remis i wysoka wygrana z Piastem!


Nasze drużyny przygotowujące się do sezonu I ligi śląskiej juniorów starszych oraz Centralnej Ligi Juniorów U-17 rozegrały sparingowy dwumecz z Piastem Gliwice.

Nasza drużyna U-17, która już w najbliższy weekend zacznie boje w I lidze śląskiej juniorów starszych, zremisowała z gliwiczanami 3:3, z kolei zespół U-16 (wystartuje w Centralnej Lidze Juniorów U-17) rozbił rywali aż 4:0.

To były ostatnie dwa sparingi, podsumowujące cały okres przygotowawczy. Mamy już zarys tego, jak zaczniemy ligowe mecze ze Śląskiem Wrocław i Stadionem Śląskim. Chłopaki wykonali w okresie przygotowawczym kawał dobrej roboty. Przez ten tydzień ciężko trenowaliśmy. Nawet godziny ostatnich sparingów ustawiliśmy pod to, jak będzie to wyglądało w lidze, by wszystko dopiąć na ostatni szczegół. Jesteśmy zadowoleni z postawy naszych zespołów. Dobrze się prezentowały, a o remisie w pierwszym meczu zadecydowały błędy indywidualne, które w lidze, przy odpowiedniej koncentracji i większej świeżości nie powinny się zdarzyć. Wierzę, że rozegramy w weekend dwa dobre mecze – mówi Kamil Pągowski, trener drużyny U-16 przygotowującej się do rozgrywek z CLJ U-17.

U-17 (I LIGA WOJEWÓDZKA JUNIORÓW STARSZYCH)
Rozwój Katowice – Piast Gliwice 3:3
Bramki dla Rozwoju: Parysz (1:1), Kwiatkowski (2:2), Holeczek (3:2)
skład Rozwoju: Bryła – Flak, K. Adamiec, Myśliwczyk, Ziarkowski, Filipiak, Cieślar, Jastrzembski, Kwiatkowski, Holeczek, Parysz oraz Nowak, Brzeziński, Bielec, Draga, Roj.
Trener Rafał BOSOWSKI.

U-16 (CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U-17)
Rozwój Katowice – Piast Gliwice 4:0
Bramki: Bielec 2, Buchczik, Wiewióra.
skład Rozwoju: J. Adamiec – Andrejczyk, Moczkowski, Machalski, Brzeziński, K. Adamiec, Roj, Wiewióra – Buchczik, Jarek, Bielec oraz Zieliński, Liburski, Rosół, Draga, Figura.

foto: Tomasz Błaszczyk