Sparingowa środa. Trzecioligowcy sprawdzą Rozwój


kowalski kadzior rozwoj gornik mc news

Nasza drużyna zmierzy się z trzecioligowcami: Sołą Oświęcim i BKS-em Stalą Bielsko-Biała.

Po ubiegłotygodniowym zgrupowaniu w Zakopanem i meczu Pucharu Polski z Chełmianką zawodnicy otrzymali od sztabu szkoleniowego trochę oddechu.

Praca w Zakopanem była bardzo mocna, dlatego i tak byliśmy zadowoleni z tego, jak młodzi zawodnicy wytrzymali w sobotę po tym pięciodniowym obozie mecz z Chełmianką. Wszyscy – zarówno ci, którzy zagrali w Pucharze Polski, jak i pozostali – dostali wolne do wtorku. Teraz zacznie się praca nad dynamiką i szybkością. W środę rozegramy dwa sparingi, by każdy zaliczył po 90 minut, a w sobotę w Brzegu czeka nas sprawdzian generalny przed ligą – mówi Michał Majsner, jeden z asystentów trenera Marka Koniarka.

Sparingową środę rozpoczniemy o godz. 11:00 w Wilamowicach (60 km od Katowic), gdzie zmierzymy się z BKS-em Stalą Bielsko-Biała, a zakończymy w Rajsku (15 km od Wilamowic) z Sołą Oświęcim. Start tego drugiego meczu o 17:00.

BKS i Soła to trzecioligowcy. Bielszczanie zakończyli poprzedni sezon na 8. miejscu w tabeli grupy III, z kolei oświęcimianie – na 6. miejscu w tabeli grupy IV. Trzecioligowcem jest też nasz ostatni tego lata rywal – Stal Brzeg. Z szóstym zespołem III grupy zagramy w sobotę o godz. 12:00 na jego terenie.

Będą to sparingi nr 4, 5 i 6 Rozwoju w tym okresie przygotowawczym. Wcześniej pokonaliśmy LZS Piotrówka (1:0), a także ulegliśmy Ruchowi Chorzów (0:3) i Górnikowi Zabrze (0:4).

BKS Stal Bielsko-Biała – Rozwój Katowice
Letni mecz kontrolny nr 4
środa, 19 lipca, godz. 11:00, Wilamowice, ul. Paderewskiego

Soła Oświęcim – Rozwój Katowice
Letni mecz kontrolny nr 5
środa, 19 lipca, godz. 17:00, Rajsko, ul. Szeroka

foto: Michał Chwieduk