Sprawdzian z rezerwami Zagłębia


Kolejny tej zimy mecz kontrolny drużyna Rozwoju Katowice rozegra w Sosnowcu z rezerwami pierwszoligowego Zagłębia. Początek w sobotę o 11:00 na sztucznym boisku przy Stadionie Ludowym.

Po dwóch tygodniach przerwy od sparingowego grania, na okrągły miesiąc przed rozpoczęciem rundy wiosennej w I grupie IV ligi śląskiej (zainaugurujemy ją domowym spotkaniem ze Szczakowianką Jaworzno), Rozwój Katowice rozegra pierwszy w lutym mecz kontrolny. W sobotę o 11:00 zmierzymy się na wyjeździe z rezerwami pierwszoligowego Zagłębia Sosnowiec.

Dla naszej drużyny będzie to czwarty w tym roku sprawdzian. Nie ponieśliśmy jeszcze porażki, wygrywając 3:1 z Kuźnią Ustroń i 4:3 ze Spartą Katowice oraz remisując 1:1 z Gwarkiem Tarnowskie Góry. Trener Tomasz Wróbel trochę poeksperymentuje, dlatego w Sosnowcu zagramy bez naszego najstarszego zawodnika Piotra Barwińskiego, który swoje minuty zaliczył przy okazji czwartkowego meczu juniorów z RKS-em Grodziec (0:1). Do gry po długiej, 9-miesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją byłby już gotowy Olivier Lazar, ale przyplątał mu się drobny uraz i dlatego w sobotę na boisku jeszcze raczej go nie ujrzymy.

Sobotni rywal Rozwoju to wicelider katowicko-sosnowieckiej klasy okręgowej i jeden z „wielkiej trójki” kandydatów do awansu – zimuje za plecami AKS-u Mikołów, a przed Spartą Katowice, mając stratę 2 punktów do mikołowian. Jesienią Zagłębie II wygrało 14 razy, 2-krotnie zremisowało, a przegrało tylko z Górnikiem Wojkowice. W zimowym okresie przygotowawczym rywalizowało dotąd z zespołami z Małopolski, ulegając 2:4 czwartoligowemu KS Chełmek oraz pokonując 5:2 Piliczankę Pilica (olkuska „okręgówka”).

Jedziemy w miejsce, które dobrze nam się kojarzy. W tej dekadzie nie przegraliśmy na Stadionie Ludowym ani razu. W drugiej lidze wygrywaliśmy z pierwszą drużyną Zagłębia 3:1 (2012), 3:1 (2014) i 1:0 (2016), a także remisowaliśmy 1:1 (2013).

W kolejny piątek, 18 lutego, Rozwój zagra sparing z juniorami Górnika Zabrze (CLJ), a potem czeka nas zgrupowanie w Busku-Zdroju.

Zagłębie II Sosnowiec – Rozwój Katowice
zima 2022 – mecz kontrolny nr 4
sobota, 12 lutego, godz. 11:00, sztuczne boisko przy Stadionie Ludowym w Sosnowcu, ul. Kresowa

foto: administrator