Świetny występ orlików w Licheniu


Za drużyną orlików Akademii Piłkarskiej Rozwoju Katowice kapitalny międzynarodowy turniej w Licheniu, w którym mimo bardzo silnej obsady zajęli 3. miejsce w 36-zespołowej stawce.

⚽ Club Brugge, Raków Częstochowa, Dynamo Kijów, Schalke 04 Gelsenkirchen – a wśród nich Rozwój Katowice 😮 Tak prezentowała się pierwsza piątka końcowej klasyfikacji Pro-Turnieje Supercup U-10, rozgrywanego w miniony weekend w Licheniu w województwie wielkopolskim 👊

Trener Paweł Kwiatkowski🎙️
– Zależało nam bardzo, by wziąć udział w tym turnieju, bo nasza grupa dynamicznie się rozwija i chcieliśmy się sprawdzić na tle najlepszych w kraju. W turnieju wzięło udział 9 ekstraklasowych akademii, cztery zagraniczne, dodatkowo również mniejsze ośrodki słynące z dobrego szkolenia. W ciągu 3 dni rozegraliśmy kilkanaście spotkań po 17 minut. Mieliśmy okazję zmierzyć się z Clubem Brugge, Dynamem Kijów czy zespołem z mołdawskiego Kiszyniowa, pokonać Lecha i Jagiellonię. To dla chłopaków niezapomniana przygoda, jestem z nich bardzo zadowolony. Jak to ujęli organizatorzy, byliśmy czarnym koniem turnieju. Podobało mi się, że dużo aspektów, które realizujemy na treningach, przekładali na mecze.

👉 W Licheniu orlicy Rozwoju mierzyli się bezpośrednio z Dynamem Kijów, Lechem Poznań, Jagiellonią Białystok, Górnikiem Łęczna, Bałtykiem Koszalin, Ursusem Warszawa, AP Staniątki, Śląskiem Wrocław, Clubem Brugge, Carpen Kiszyniów, Rakowem Częstochowa i Wisłą Kraków.

ℹ️ Rozwój zagrał w składzie: Leonard Kluska, Tymoteusz Szerszeń, Franciszek Matuszek, Michał Rogoziński, Maksymilian Matusiak, Antonii Starzyk, Dawid Radziejewski, Jakub Legierski, Mateusz Dudek, Kacper Męczeński. Leonard Kluska został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju 🔝🙌
Chłopaki, gratulujemy 👏

(📸 foto: Pro-Turnieje)