Szczakowianka – Rozwój 2:0. Premiera bez armat


Inauguracyjny występ w I grupie IV ligi śląskiej kończymy na tarczy. Oba gole w Jaworznie strzelił nam w drugiej połowie Jakub Sewerin.

Liczyliśmy, że w lepszych nastrojach upłynie nam pierwszy mecz Rozwoju, który mieliśmy okazję transmitować dla Was dzięki współpracy z portalem slaskisport.tv, czyli naszym nowym partnerem. Komentujący go na YouTube wyżej podpisany administrator oraz Olivier Lazar nie mieli jednak zbyt wielu okazji do podnoszenia głosu czy większych emocji, nie mówiąc już o radości ze strzelonych goli.

Mimo przewagi w posiadaniu piłki, mieliśmy duże problemy z kreowaniem bramkowych okazji. Tak naprawdę było ich znacznie mniej niż przed tygodniem podczas nieudanych pucharowych derbów w Podlesiu. Przypominamy sobie pojedyncze strzały zza pola karnego Krzysztofa Czenczka, Oliwiera Kwiatkowskiego, Szymona Zielonki czy Wojciecha Bielca, które nie miały jednak prawa zrobić Szczakowiance krzywdy. W ofensywie Rozwój jest póki co w tym sezonie bez armat.

Oba gole strzelił nam Jakub Sewerin, czyli napastnik pozyskany przez Szczakowiankę z Gwarka Ornontowice, który poprzedni sezon IV ligi zakończył z dorobkiem 15 trafień. Teraz dorzucił dwa kolejne, a ten pierwszy padł w 64. minucie – paradoksalnie, po okresie najlepszej gry Rozwoju, gdy zamykaliśmy gospodarzy na ich połowie, odbieraliśmy wysoko piłkę, tyle że – no właśnie – nie przekładało się to na żadne konkrety. Po stracie pierwszej bramki podopieczni trenera Wróbla nie byli już w stanie odzyskać rytmu, złapać płynności. W doliczonym czasie gry, po sprytnie rozegranym rzucie rożnym, gdy byliśmy już odkryci, Sewerin dobił nas uderzeniem głową z „krótkiego” słupka, a po chwili mógł nawet skompletować hat tricka, ale tym razem strzelił obok bramki Bartosza Golika.

Powitanie Rozwoju z I grupą IV ligi śląskiej, do której zostaliśmy przeniesieni po rocznym pobycie w mniej pasującej nam terytorialnie grupie II, nie wyszło zatem okazale. Czekamy na pierwsze punkty i pierwsze gole naszej młodej drużyny. Teraz przed nami seria występów na sztucznych boiskach. Ten pierwszy – w sobotę 21 sierpnia o 11:00 na „Kolejarzu” z Podlesianką, która rozpoczęła sezon od wysokiego zwycięstwa z Gwarkiem.

Protokół meczowy
1. kolejka I grupy IV ligi śląskiej
sobota, 14 sierpnia, godz. 17:00, stadion miejski w Jaworznie, ul. Krakowska 8

Szczakowianka Jaworzno – Rozwój Katowice 2:0 (0:0)
1:0 – Sewerin, 64 min
2:0 – Sewerin, 90+3 min (głową)

Sędziował: Paweł Dziopak (Tychy). Widzów: 350.

Szczakowianka Jaworzno: Gargasz – Kumor (36. Strzelecki), Statkiewicz, Bochenek, Małkowski – Budak (79. Bruzda), Wawoczny, Gądek (88. Cygnar), Marędowski – Smarzyński, Sewerin.
Rezerwowi: Szumski, Jaromin, Gędek, Cygnar.
Trener Paweł CYGNAR.

Rozwój Katowice: Golik – Gasz (78. Haładyń), Barwiński, Skroch, – Kaletka (71. Ziarkowski), Zielonka, Ciszewski, Czenczek (56. Bielec) – Woźniak, Parysz (46. Kwiatkowski), Gembicki
Rezerwowi: Cieślik, Flak, Wróbel.
Trener Tomasz WRÓBEL.

Żółte kartki: Bochenek – Gembicki, Kwiatkowski.

foto: slaskisport.tv