Tabela rundy rewanżowej: Rozwój liderem!


michal_plonka_blekitni_tbla

Nasza drużyna na przestrzeni poprzednich jedenastu kolejek sięgnęła po 23 punkty i na tym dystansie nie ma sobie równych!

Zaczęło się od gładkiej wygranej 2:0 z Wartą Poznań – a potem poszło. Siedem zwycięstw, dwa remisy, dwie porażki: to dorobek Rozwoju uzyskany dotąd w rundzie rewanżowej sezonu 2017/18, która – przypominamy – zaczęła się już w przedostatni weekend listopada.

tabela rundy rewanzowej

W tym okresie legitymujemy się fantastrycznym bilansem przy Zgody 28, gdzie pokonaliśmy każdego z sześciu rywali (Warta Poznań, GKS Bełchatów, Radomiak, ROW 1964 Rybnik, MKS Kluczbork, Błękitni Stargard). Na wyjazdach wiedzie nam się gorzej, ale też punktujemy, wygrywając w Legionowie, remisując w Koszalinie i Wejherowie, a ulegając jedynie Wiśle Puławy i Garbarni Kraków.

Beniaminek ze stolicy Małopolski w nieformalnej tabeli rundy rewanżowej plasuje się na drugim miejscu, ze stratą dwóch „oczek” do Rozwoju – podobny dorobek mają też GKS 1962 Jastrzębie i Gryf Wejherowo, który jest z kolei liderem wiosny. My w tej klasyfikacji zajmujemy drugie miejsce.

tabela wiosny

Warto zauważyć, że w tabeli wiosny aż pięć z sześciu drużyn, z jakimi zmierzymy się jeszcze do końca sezonu, lokuje się obecnie w jej dolnej części (ŁKS, Olimpia, Siarka, Stal, Znicz). Jak wiadomo, znacznie cięższa przeprawa czeka nas z liderem rozgrywek, czyli GKS-em 1962 Jastrzębie, z którym zmierzymy się na naszym stadionie już w najbliższą sobotę.

tabela ogolna

Przeżywamy ostatnio świetny czas. Nawet gdzieś ostatnio zasłyszeliśmy, że ten obecny Rozwój ma lepszą drużynę niż przed trzema laty, wiosną 2015, która zakończyła się historycznym awansem na zaplecze ekstraklasy. Teraz o tym oczywiście nie marzymy. Będziemy szczęśliwi, jeśli w środę wrócimy bogatsi o punkty z Boguchwały, gdzie zmierzymy się ze Stalą Stalowa Wola…

Liga znowu przyspiesza. Jeśli wszystko pójdzie dobrze i po naszej myśli, to już w tym tygodniu będziemy mogli być pewni utrzymania. Póki jednak nie jest to faktem, mamy kawał roboty do wykonania – mówi Marcin Kowalski, kapitan Rozwoju.

foto: Tomasz Błaszczyk, źródło: 90minut.pl/własne