Tabela wiosny: Rozwój w czołówce


rozwoj olimpia rozg mk news

Sprawdziliśmy z pomocą nieocenionego 90minut.pl, jak kształtuje się klasyfikacja drugiej ligi sporządzona jedynie na podstawie tegorocznych meczów.

Rozwój w tabeli wiosny zajmuje 5. miejsce z dorobkiem 11 punktów, na który złożyły się wygrane z Radomiakiem, Błękitnymi Stargard i Olimpią Zambrów, remisy z Siarką Tarnobrzeg i Stalą Stalowa Wola, a także porażka z Puszczą Niepołomice.

To właśnie niepołomiczanie są w tym roku najlepszą drużyną drugiej ligi. W sześciu meczach zgromadzili 16 „oczek”, notując 5 wygranych i ledwie jeden jedyny remis – w marcowej inauguracji z Radomiakiem. Zespół z Małopolski stracił przy tym tylko trzy gole. Równie szczelną defensywą AD 2017 może pochwalić się jeszcze tylko… Rozwój Katowice!

W tabeli wiosny wyprzedza nas jeszcze inny kandydat do awansu, Odra Opole, a także dwie drużyny, którym przyświecają bardziej przyziemne cele, czyli utrzymanie – Gryf Wejherowo i PGE GKS Bełchatów.

tabela wiosny 6 kol

Kotwica Kołobrzeg, z którą już w Wielki Czwartek zmierzą się na wyjeździe podopieczni Tadeusza Krawca, w tym roku uzbierała trzy punkty za wygraną z Radomiakiem. Poza tym poniosła pięć porażek i w tegorocznej klasyfikacji jest lepsza jedynie od Olimpii Zambrów, którą pokonaliśmy przy Zgody 28 w minioną sobotę. Niewiele wyżej są inni tegoroczni rywale Rozwoju – Radomiak (14.), Błękitni (15.) i Stal (16.).

Warto zauważyć, że w tej prawdziwej tabeli dopiero co – po długim czasie – opuściliśmy strefę spadkową, a przewaga nad przeciwnikami jest iluzoryczna. Niezbędne do tego, by święta spędzić w bardzo dobrych humorach, jest więc przywiezienie jakieś zdobyczy znad Bałtyku.

foto: Marta Kołodziejczyk, źródło: 90minut.pl