Tadeusz Krawiec: Liczyłem na przedłużenie dobrej serii


tadeusz_krawiec_3

Komentarz trenera Rozwoju Katowice po remisie z BKS-em Stalą Bielsko-Biała i zwycięstwie z Unia Tarnów na zakończenie zimowego okresu przygotowawczego.

Szkoleniowiec drużyny ze Zgody 28 przyznał, że remis z BKS-em może lekko niepokoić w kontekście zbliżającej się inauguracji wiosny w drugiej lidze.

– Z pewnością liczyłem, że po dwóch ostatnich zwycięstwach przedłużymy tę dobrą passę. Chciałbym, by zespół podbudował się psychologicznie przed tym pierwszym ważnym ligowym meczem, poczuł pewność siebie. Uważam, że z gry nie wyglądało to źle. Jak zawsze, były mankamenty, ale też dużo pozytywów. Wyszliśmy w składzie, który w sporej części wybiegnie za tydzień na Siarkę. Jeśli dojdzie do zmian, to dwóch-trzech. Plusem jest to, że drużyna znów miała możliwość zgrywania się, bo czas stale pracuje na naszą korzyść – powiedział trener Tadeusz Krawiec.

W drugim sparingu i po dużych zmianach personalnych, Rozwój rozbił w sobotę innego trzecioligowca – z Tarnowa. Skończyło się 4:0.

– Ocena musi być bardzo pozytywna. Tym bardziej, że w drugiej połowie weszło dużo młodzieży. W samych superlatywach mogę mówić o ich poczynaniach. Cieszy to wysokie zwycięstwo. Myślę, że podbuduje też resztę chłopaków, którzy w pierwszym meczu zremisowali – dodał Krawiec.

Z BKS-em rzutu karnego nie wykorzystał Bartosz Sobotka. Z Unią – dwie „jedenastki” na gole zamienił Dawid Przezak.

– Z karnymi mamy jakiś dylemat. Bartek dziś nie strzelił, jest jeszcze Grzesiek Fonfara, który dobrze je wykonuje, Dawid wykonał skutecznie dwa, choć jeden niezbyt pewnie – zaznaczył szkoleniowiec Rozwoju.

Nie ma co ukrywać, że to on był głównym pomysłodawcą sprowadzenia Przezaka na Zgody 28. Napastnik pozyskany z Sokoła Aleksandrów Łódzki ma za sobą udaną sparingowo zimę, zwieńczoną hat trickiem przeciw tarnowianom.

– Zastanawiamy się nad doborem „dziewiątki” na mecz z Siarką. Damian Kowalczyk może nie był dziś w optymalnej formie, ale we wcześniejszych sparingach pokazywał, że jest napastnikiem o dużych umiejętnościach. Przezak udowadnia, że równiez możemy na niego liczyć, jeśli chodzi o wykorzystywanie podbramkowych sytuacji – zakończył Tadeusz Krawiec.

W niedzielę zawodnicy mają wolne, a od poniedziałku rozpoczynają akcję „Siarka”.

foto: Szymon Kępczyński