Ten ostatni piątek. Z Wartą na zakończenie sezonu


W piątek o godz. 15:00 na Kolejarzu drużyna Rozwoju Katowice zakończy sezon IV ligi śląskiej domowym spotkaniem z Wartą Zawiercie.

Nietypowo, bo w piątek, a nie sobotę, rozegramy ostatni domowy mecz w tym sezonie. O przyspieszenie spotkania zamykającego rundę wiosenną poprosili nas rywale z Zawiercia, na co przystaliśmy.

Rozwój przystąpi do tego meczu będąc już od dwóch tygodni pewny 3. miejsca w tabeli, mając szansę na piąte z rzędu, a 11. tej udanej wiosny zwycięstwo.

– Przed nami ostatni mecz. Nie będzie łatwy, bo Warta ma swoją jakość, trochę młodzieży, z pewnością wystawi na „Kolejarzu” maksymalnie dobry skład i nie będziemy mieli prostej przeprawy. Ale jesteśmy dobrze dysponowani, sobotni wyjazd do Przyszowic to pokazał. Idziemy w dobrym kierunku, rozwijamy się, patrzymy z optymizmem w przyszłość – mówi trener Tomasz Wróbel.

Zawiercianie zajmują 7. pozycję z dorobkiem 45 punktów, o 15 mniejszym niż Rozwój. Mogą jeszcze tylko wyprzedzić Unię Dąbrowa Górnicza. Tej wiosny zanotowali 4 wygrane, 6 porażek i 5 remisów, w tym ten po jednym z najbardziej niesamowitych spotkań w całym sezonie, kiedy na boisku lidera przegrywali już 0:3, a mimo to dali radę urwać rezerwom Rakowa punkt. Dwa ostatnie wyjazdy Warty to porażki w Myszkowie i Ornontowicach. Jesienią w Zawierciu przegraliśmy 0:1.

O ile podium mamy już pewne, o tyle na przypieczętowanie triumfu w klasyfikacji strzelców czeka Patryk Gembicki. Nasz snajper ma na koncie 28 trafień, o 5 wyprzedza Bartosza Nawrockiego z Radzionkowa.

– Kapitalna sprawa. “Czesio” nie odpuszcza. Mecz w Przyszowicach był kolejnym, w którym strzelił hat tricka, a mimo rozstrzygniętego dawno wyniku wracał jak chart do obrony. Ja to jako trener zauważam, bardzo mnie to buduje, jak świetną robotę wykonują starsi zawodnicy. Pokazują młodszym, jak należy pracować – podkreśla trener Wróbel.

W piątkowe popołudnie zapraszamy na Kolejarz. Wstęp wolny. Nasza drużyna bez względu na końcowy wynik zasłużyła za ten cały sezon na brawa.

Rozwój Katowice – Warta Zawiercie
30. kolejka I grupy IV ligi śląskiej
piątek, 10 czerwca, godz. 15:00, MOSiR Kolejarz, ul. Alfreda 1