Tomasz Stranc odchodzi z Rozwoju. Teraz ekstraklasa!


stranc bebniorz mk news

Dotychczasowy członek sztabu szkoleniowego drużyny ze Zgody 28 pracować będzie w Piaście Gliwice. Z naszym klubem nie żegna się jednak definitywnie.

Tomasz Stranc przenosi się do aktualnego wicemistrza Polski, który tej wiosny walczy o utrzymanie w ekstraklasie. To kolejna osoba związana z Rozwojem, która z naszego klubu wypłynęła na szersze wody. Przed kilkoma laty do pierwszoligowego Chrobrego Głogów ze stanowiska asystenta trenera odszedł Adrian Siemieniec i pracuje tam z powodzeniem do dziś. W Gliwicach, Stranc pełnić będzie funkcję trenera przygotowania motorycznego w sztabie szkoleniowym Dariusza Wdowczyka.

31-latek z Rozwojem związany był od blisko 7 lat. Najpierw jako zawodnik – a potem, gdy jego przygodę z piłką przerwała kontuzja – trener. Był w sztabach Mirosława Smyły, Dietmara Brehmera, Marka Koniarka, Marka Motyki, ponownie Smyły, a ostatnio – Tadeusza Krawca. Z naszym klubem świętował awanse do drugiej i pierwszej ligi. Nieraz przybliżaliśmy na rozwoj.info.pl jego sylwetkę – jak choćby TUTAJ.

Jego obowiązki w sztabie przejmie teraz Dawid Szulczek. Zaznaczmy jednak, że Tomasz Stranc definitywnie ze Zgody 28 się nie żegna – nadal będzie koordynował pracę najmłodszych grup naborowych Rozwoju.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

foto: Marta Kołodziejczyk