Tomasz Wróbel: Grać zawsze tak, jak dziś


Komentarz trenera Rozwoju Katowice po zwycięstwie 4:0 z Szombierkami Bytom.

– Zagraliśmy dobre spotkanie. Bardzo nas to cieszy. Chcieliśmy wrócić na drogę zwycięstw, bo mamy swoje ambicje i cele. Chcemy przede wszystkim wygrywać. Spójrzmy, jak chłopcy cieszyli się po bramkach. Widać, że gra sprawia im dużą radość. Wiemy, że drużyna Szombierek ma swoje problemy, ale my też mamy swoje. Mimo nich w każdym meczu chcemy grać tak, jak dziś – skutecznie w przodzie i dobrze w obronie, skoncentrowani na osiągnięciu celu.

– Chcemy wrócić do tego, by drużynom przeciwnym było na „Kolejarzu” bardzo ciężko, ale celujemy też w zwycięstwa na wyjazdach. Dobrze byłoby wreszcie złapać jakąś serię poza swoim stadionem. Pracujemy nad tym bardzo mocno i uważam, że jesteśmy tego bliscy. Liczę, że będziemy punktować już w dwóch najbliższych spotkaniach wyjazdowych, w Ornontowicach i Siewierzu.

– Pierwsze w dorosłej piłce gole naszych chłopaków z 2004 rocznika, Mikołaja Holeczka i Wiktora Skrocha, to kapitalna sprawa. Wiem dobrze, jak smakują bramki. To duża radość, ale też nagroda odłożona w czasie. By zdobywać bramki, musisz dużo poświęcić na treningach. Najpierw – by dostać swoją szansę, zagrać, znaleźć się w sytuacji, a na samym końcu ją sfinalizować. Duże brawa. To droga, którą chcemy iść. Obaj pokazali też kolejnym chłopakom, że można, ale trzeba ciężko pracować, słuchać ludzi. Idziemy w dobrym kierunku.

foto: Anna Ostrzołek/slaskisport.tv