Tomasz Wróbel: Nie startujemy od zera


Komentarz trenera Rozwoju Katowice po sparingu z Górnikiem II Zabrze (1:2).

– Dobry sparing w naszym wykonaniu. Wynik jest, jaki jest, ale było dużo dobrego, zwłaszcza jak na pierwszy mecz kontrolny w okresie przygotowawczym. Mieliśmy swoje sytuacje i to cieszy. Były też fragmenty, w których to Górnik był lepszą drużyną. Ze stworzonych okazji jestem zadowolony, ale musimy popracować nad szczelniejszą defensywą. Jestem wyrozumiały, część chłopaków niedawno wróciła z wakacji, nie graliśmy w pełnym składzie, nie ma z nami Wiktora Skrocha czy Michała Flaka. Jest nad czym pracować, ale nie startujemy od zera.

W sobotę Rozwój zmierzy się w Bytomiu z Polonią. Z tak silnym rywalem nie spotkaliśmy się od lutego 2021, kiedy zagraliśmy w Chorzowie z Ruchem.

Trener Wróbel: – Cieszy nas przede wszystkim to, że drużyny, które zgodziły się albo same zaprosiły nas na mecze sparingowe, to uznane firmy, z wyższej ligowej hierarchii. Cieszy, że chcą z nami grać, bo to świadczy o dobrej pracy wykonywanej przez klub, a przede wszystkim chłopaków, bo to z nimi rywale chcą mierzyć się na boisku. Czeka nas ciężki mecz, trenujemy teraz po dwa razy dziennie, nie będzie łatwo wytrzymać sparingu z takim rywalem, który niedawno pokonał nawet pierwszoligową Odrę Opole.

foto: administrator